|
|
|
|
 |
d4y
2015-11-04 16:45:19
|
4731
|
"Már a szine is sokkal fakóbb, nem csak a húsé, de a leves színe is"
Itt nyilván a nagyüzemi csirke színére gondolok és nem a háztájira |
|
A hozzászólás:
 |
d4y
2015-11-04 08:04:43
|
4730
|
Szia! Teljes mértékben igazat adok Xaxonosnak, a szóján tartott állatok húsa valóban teljesen más. Ízre, állagra. Valóban tele van vízzel. Egy konkrét példa: egy jó barátom Pesten él, ám a szülei Hajdú-Bihar megyében. Mindig ledöbben amikor a nagyszüleitől visz Pestre csirkét és abból főzi a húslevest. Már a szine is sokkal fakóbb, nem csak a húsé, de a leves színe is. A "tescos" húslevest szineznie kell, hogy megkapja a jellegzetes sárgás színt. A házihoz szinte hozzá se kell nyúlnia.
Másrészt én mindig megpróbálom lebeszélni az embert a szójáról, ha saját felhasználásra hizlal. A miértje az, hogy a szója egy génkezelt növény. A génkezelt dolgokat meg nem szivesen eszi meg az ember, ha egy kicsit is tudatosan táplálkozik. Saját célra csak saját terményen hizlalok. Eladásra kínált hízóhoz nyilván én is használom a szóját, nem is kis mértékben. Ez sajnos elkerülhetetlen, ha gazdaságosan akar hizlalni az ember.
Egyébként én úgy gondolom, hogy a szója a fenn nem tartható fejlődés keserű terméke.. |
|
Előzmény:
 |
zoli1437
2015-11-03 21:11:59
|
4729
|
OK.
Más pályán játszunk. Te extenzívben én intenzívben.
Saját esetedre, ha vállalod a magasabb árat vállalható.
Általánosságban én nem vállalnám.
További jó napot. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|