|
|
 |
veggie83
2015-10-22 21:33:22
|
2722
|
Birdie, előre is kell gondolkozni. Adott az a röpde, van rajta egy viszonylag nagy ajtó, szerinted mi történik, ha lesz a helyen vagy 6-8-10 gerle? Mennek világgá, amint nyílik az ajtó. Ez az egyik.
A másik. Írta is, hogy testvérek. Ha kolóniában is tartja őket, akkor legalább az összes gerlének vér idegennek kell lennie, hiszen ők nem ismerik fel egymást, hogy a testvér testvérrel ne párosodjon.
A harmadik. Egy pár gerle egy év alatt 10 fiókát felnevel. Most ha ő elcseréli az egyiket, és lesz egy vér idegen pár kacagója mondjuk jövő tavasszal, akkor jövő őszre már 12 gerléje lesz. Ezeket mind el is kell helyezni, gondos gazdát keresni nekik, aki nem engedi szélnek őket ha túl sokan lesznek, vagy nem eszi meg őket a levesben...
Felelősen kell állatot tartani, szaporítani.
Mindenki úgy tartja a gerléit, ahogy tudja, ahogy szeretné. Én csak a véleményemet írtam le, egy útmutatást, ami egy fiatal, kezdő gerletartó számára szerintem teljesen megfelelő. Ahogy megismeri őket, ahogy fejlődik, vállalhat többet. Leírtam, hogy mi várható, és mik a lehetőségek. Dönteni mindenki úgyis magától fog. Jövőre már jobban tudni fogja, hogy hány gerlével birkózik majd meg, hogy jönnek majd ki egymással esetleg ha többen lesznek. Nem kell semmit sem elkapkodni, mert annak úgyis a madár issza meg a levét...
Klaudia
|
|
A hozzászólás:
 |
Birdie78
2015-10-22 16:45:49
|
2721
|
Na most ha azt nézzük, nálad lett fióka? Lett! Többen vannak a volierben? Igen! Most az hogy verik egymást a hímek az minden állatfajnál fenn áll hiszen a hímek és néha a tojók is rivalizálnak egymással.
Sőt én több helyen láttam (állatkertekben is) kacagó gerléket társasan tartották. Fióka is volt szép számban.
Cool13 én szerintem nyugodtan tegyél még gerléket abba a volierbe. Ha valaki nem versenyre tartja őket akkor miért ne.
|
|
Előzmény:
 |
veggie83
2015-10-17 19:26:54
|
2720
|
Még egy gondolat:
Azt hiszem a cool13-nak címzett hozzászólásban említettem is, hogy 2 pár együtt tartása a legrosszabb lehetőség. A két hím megszakítás nélkül csak egymást kergeti, üldözi. Ha több pár együtt van, akkor az agresszió eloszlik, mert nem csak 1 ellenfél van, akit el kell zavarni, hanem több. Most egy kicsit elzavarja az egyiket, utána a másikat, stb. Nem pécéz ki egyik sem csak egyet. Nem tudom érted-e, hogy mire gondolok. Az a röpde pedig 3-4 pár tartására nem alkalmas, szerintem.
Plusz, itt nem beszélhetünk összeállt párokról, akik tudják mi a dolguk. Itt is az lenne, mint nálam az elején, hogy mindenki ugyanoda, ugyanazzal a domináns hímmel ... az eredmény a tojás törés, fióka pusztulás.
Én csak segíteni próbálok, megosztani a saját tapasztalataimat, de tudom, hogy mindenki szereti megtapasztalni a maga módján. :)
Tudom azt is, hogy minden szituáció más és más, mások a gerlék, mások a gerlék közötti kapcsolatok, és az emberek is más és mást várnak a madaraiktól.
Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem, hogy a részleges információk, amik a honlapomon vannak a jelenlegi tartás módomról, mennyire ellentmondanak egymásnak, amint lesz egy kis szabadidőm le fogom írni rendesen a miérteket. És a terveimet is, a jövőbeni költőketreces megoldásról.
Képeket próbálok majd még csatolni, később.
Szép estét, Klaudia |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|