Keresés

Részletes keresés

ati prst Creative Commons License 2015-10-27 12:44:11 656

Szia.Sajnos,ha az anyukája beteg volt a vemhesség alatt,akkor biztos örökölte,de évekig is ellappanghat.Azt tudom ajánlani,hogy fél évente ismételjétek meg a vizsgálatot,ami kimutatja a betegséget,mert a vérvétel mutathat negatív eredményt is.Sajnos a betegség gyógyíthatatlan,ha elkapta akkor arra kell vigyázni,hogy ne nagyon legyen beteg,ami legyengítheti.Adj neki Minera cseppeket,az a macska bérescsepp és minőségibb ételeket.És ne enged más cicák közelébe,mert őket is megfertőzheti. De egy fogíny gyulladás más betegség jele is lehet,vagy csak felsértette az ínyét,szóval ne gondolj rögtön a legrosszabbra.Üdvözlettel

A hozzászólás:
Moonlily Creative Commons License 2015-10-20 09:51:13 655

Sziasztok,

sok forumot olvastam már a macska leukózissal kapcsolatban, de nem nagyon találtam olyat, ahol pár hónapos cicánál diagnosztizálták ezt a betegséget. Az én cicám most 6 hónapos és a fogínygyulladása miatt az állatorvos egyből a leukózist gyanította, de ez még nem derült ki. Mivel kb 3 hónapos korában került hozzám és azóta semmilyen macskával nem találkozott, benti cica , így feltételezem, hogy már egész kicsi korában megfertőzték, vagy esetleg "örökölte", mert más magyarázat nincs. A kérdésem az lenne, hogy ilyen kicsi korban szerzett leukózis hogyan működik? Kicsi korában is képes lappangani,nincs semmi tünet és aztán hirtelen mégiscsak elpusztul rövid időn belül?Ha ilyen kicsi korban szedte össze, akkor mennyi ideig élhet még? Nagyon el vagyok keseredve, az előző cicám macska-aides volt, de ő azért élt 9 évet...Ez a kicsi meg még negyed annyit se fog, mert még pici korában kapta meg?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!