Keresés

Részletes keresés

arin54 Creative Commons License 2015-10-19 14:52:25 4614

Teljesen lement a CRP 2-3, a süllyedés is 3-4 között van, ami kezdetben 125 volt.

A dokim szerint egy idő után a szervezet a bio-ra is ellenanyagot termel és hatástalanná válhat. Ezt akadályozza meg a metotrexat , tehát fontos lehet a bio. terápia mellett. Ezért mondják mindig, hogy együtt hatásosabb.

 

Állítólag az interleukin /IL-6 is/az immunrendszer jelzőrendszere, ami RA esetén / tévesen/ folyamatosan fertőzésre utaló riasztásokat küld az immunrendszer felé és az pedig védekezésképpen elindítja a gyulladási folyamatokat, amit egy idő után a szervezet nem tud leállítani és krónikussá válik. Gyakorlatilag nem csak az immunrendszer a felelős a rossz folyamatokért. A lényeg az, hogy valamelyik fontos résztvevő /TNF - alfa, IL-6, vagy B-sejt/ gátlásával a folyamat megszakítható legyen. Ha viszont tényleg fertőzés van, ez akkor is így működik....ezért kell jobban vigyázni.

 

Nem kioktatásképpen írom ezeket, csak hátha van, akinek ez új dolog.

 

Gyógyulást kívánok mindenkinek!!!

A hozzászólás:
.ETNA. Creative Commons License 2015-10-16 20:32:15 4612

Ez szuper! Még nem hallottam eddig csak a TNF-alfa gátlókról.

2008-2013. között Remicade infúzióval kezdtem, nem volt semmi gondom, kis kihagyás (külföldi tartózkodás miatt) után, most Simponi injekciót kapok és szerencsére egyáltalán nincs rám semmilyen hatással a hideg, az eső.

 

Metotrexat nélkül mennyi szokott lenni a vérsüllyedésed? Képes a biol. terápia a referenciaérték felső határa alatt tartani?

Előzmény:
arin54 Creative Commons License 2015-10-16 14:01:51 4610

16 év egészségesen is hosszú idő, nem hogy reumával. Nálam nagyon durván jelentkezett. Három hétig nem aludtam éjjel nappal fájt a kézcsuklóim és a nyakam. Egy poharat sem tudtam megfogni,semmilyen fájdalomcsillapító nem használt. Viszont a vizsgálati eredményeim egyértelműen igazolták az RA-t. Kb egy hónap után már gyógyszeres kezelést kaptam/trexan, medrol/, ami csak enyhítette a tüneteket. Most RoActemtra-t kapom, ami egy újabb szer. Nem TNF -alfa, hanem IL-6 /interleukin/ gátló. Dokim szerint: az újabb kutatási eredmények alapján az előzőektől eltérően hatásosabb és ami fontos, hogy a mellékhatások is ritkábbak. Eleinte metatx-al együtt kaptam, de azt kérésemre elhagytam, ezt lehet anélkül is.  Elmondanám, azért néha most is fájogat itt-ott, de sokkal jobb, mint előtte.

Gyógyulást és szép napokat kívánok mindenkinek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!