Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
nemethla Creative Commons License 2015-10-03 20:19:42 5624

Előtétlencsének olcsón nincs akkora nagyítása, mint kellene egy makro fotóhoz. Vegyél nem drágán M42 adaptert és közgyűrűt vagy M42 harmonikát egy tessar 2,8/50-essel. Együtt se drága ( adapter 1-2 ezer, m42 közgyűrűsor 1 ezer, harmonika 3 ezer, tessar 4 ezer ), de a felsorolt elemekből a minimum is jobb egy zoom+előtétnél.

Előzmény:
firefighter111 Creative Commons License 2015-10-02 14:12:40 5614

Sziasztok!

 

Nikon D5300 gépem és 18-105 obim van jelenleg, hamarosan veszek egy Nikon AF-S DX 35mm f/1,8 G  fixet is ....teljesen kezdőként szeretném kipróbálni hobbi szinten a makrózást, sok olvasgatás után előtét lencse mellett döntöttem (külön macro obit nem tudok/akarok venni).

Kérdésem arra vonatkozik, hogy melyik objektívhez lenne célszerűbb előtét lencsét venni, melyiktől várható jobb eredmény, melyikkel célszerűbb  próbálkozni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!