Minden macskaistenítő oldalon azt látom, hogy a macskát jutalmazással lehet motiválni. Jól fogalmaztak valahol, hogy ezeket a dögöket tanítani nem lehet, csak motiválni. Nekem azonban sikerült megtanítanom arra, hogy amíg ki nem szolgálom, addig ne ólálkodjon ott. Ráordítottam előbb, aztán mikor arra nem hallgatott, akkor odébb rugdostam és utána ismét ráordítottam, hogy ott maradjon. Második alkalommal ordítanom sem kellett, már elég volt odébb rugdosnom. A lányeg, hogy a természetben akkor kap jutalmat (élelemhez jutás), ha valamit jól csinált, nyilván ahhoz is kell motiváció (éhség). Nálam sajnos nincs, amit jól csináljon, mert törvény alapján nekem etetnem kell a dögöt, ha már ott van, de a kajáért cserébe felmászik a szekrény tetejére és leveri a virágokat. Mondjuk számomra az sem "fizetség", ha a szagmirigyeivel megjelöl, vagy éjszaka a fejem mellett szörtyög. Nem tudom, mit gondolnak a macskák, hogy én adom az életükhöz való energia 100%-át és akkor nekik nem kell beleadni semmit? Egy kutya legalább igyekszik valamiben megfelelni az embernek. Hát ezért nem tartok ÉN macskát, az "asszony", és az asszony is jobb belátásra tért, legalábbis annyiban, hogy a lakás kicsi egy macskának, és ideje sincs arra, hogy foglalkozzon vele (sikerült rávennem, hogy járjon kettlebell edzésre, mindenki jobban jár). Így most a macska megy vissza anyósékhoz vidékre, kertes házba, ahol társasága is lesz, meg nem egy szűk szoba-konyhába lesz bezárva, ahol a macskaszart kell szagolni. |