|
|
|
|
 |
d4y
2015-09-20 16:34:22
|
4680
|
Szia! Sajnos behülyítették az embereket a koca jóléti támogatással. Nagyon sokan beállították a kocákat a viszonylag kis költség és nagy haszon reményében(ezzel nem is lenne gond, ha nem építették volna le a háztáji hizlalást) nem számolva azzal, hogy a sok malac alacsony árat generál. A közepes és nagy gazdálkodók négyesmentes sertéstelepekről szerzik be vagy saját maguk állítják elő a malacot, így őket kilőhetjük. Maradnak a kicsik, lehet hülyeséget írok, de úgy gondolom sokkal több malac van, mint amennyire szükség lenne. Ezt úgy értem nincs elég kis méretű hizlalda ami ennyi malacot elbír. Jómagam is elgondolkodtam azon, hogy beállítok kocákat amikor hallottam a támogatásról, de elvetettem az ötletet, amit nem bánok. Maradok a jól bevált módszernél, veszem a malacot, igaz nagyobb költség, de 0 rizikó. Egyébként 3000ft-os malac és 320ft-os felvásárlói ár mellett megéri hizlalni. Nyilván nem 100%os a malac, de jó takarmánnyal csodát lehet művelni. |
|
A hozzászólás:
 |
gyöngyikedvelő
2015-09-16 12:18:26
|
4677
|
| Azért mondom hogy veszteséges, mert felénk (Pest megye) 3000 a malac, a hízó meg 320/kg. A kocákat eladtam sorban. Még mielőtt csődbe vittek volna. Jó, hozzátaszem hogy én minden gramm takarmányt veszek! |
|
Előzmény:
 |
d4y
2015-09-15 22:16:09
|
4675
|
Szia! Igaz hatalmas árkülönbségek vannak mind malac, mind hízó árban az ország területén, de veszteségről beszélni... Ezt nem igazán értem. Hizlaláshoz kedvezőnek mondanám a jelenlegi árakat, legalábbis Hajdú-Biharban, ahol most olcsóbb a malac és drágább a hízó mint ezelőtt 4 hónapja. Jó állomány,takarmány és technológia mellett szép profitra lehet szert tenni. Én legalábbis így látom. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|