Keresés

Részletes keresés

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2015-09-16 12:40:09 4678
Szia. Az a 4% nem szent írás! A sertés takarmányfelvevő képessége sokmindentől függ. pl. Ha malac korától sok zöldtakarmányhoz, vagy egyébb tömegtakarmányhoz jutott, akkor az ugye a gyomrára tágító hatást gyakorolt. Tehát nagyobb lett a gyomor térfogata mint annak amelyik tömegtakarmányban nem részesült. Így több takarmányt tud elfogyasztani. Ez csak egy verzió. Sok féle oka lehet hogy az előírásnál többet esznek. Ha valaki nedvesdarát etet, akkor a takarmányfogyasztás jelentősen függ attól hogy mennyi vízzel keveri el a takarmányt. Tíz liter vízbe bele lehet rakni 1 kiló takrmányt is, meg 5 kilót is. A sógorom mondja mindíg hogy nem híznak a disznói pedig reggel-este egy vödör kaját esznek meg. Hiába egy vödör a mennyiség, ha javarészt vizet kapnak mert spórol a darával. Ne csökkentsd az adagjukat! Had egyenek.
A hozzászólás:
labrador13 Creative Commons License 2015-09-16 06:31:28 4676

Sziasztok! Na en ezt a napi fejadagot nem ertem, 30-90kg kozt ugyebar 4% koruli napi takarmanyt irnak. Ami annyit tes, hogy nekem van 3 malacom ossz. sulyuk 100kg akkor ketszeri etetesnel 2-2 kilot kellene adjak nekik? Most egy evesre 3es felet kapnak ami 7kg/nap de meg igy is keveslem mert 2 perc alatt sehol nincs a kaja. Ha adnam a kevesebbet ugyanugy nonenek? Csaken vagyok tul felos?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!