|
|
|
|
 |
Palko83
2015-09-21 13:53:55
|
4681
|
Szia!
Na én is változtattam a szemléletemen.tavaly kezdtem el saját anyával foglalkozni életemben először. hála Istennek nem panaszkodom elsőre8 másodikra10 kismalacom lett amiből 1-1 elhullásom volt. arra gondoltam majd szépen meghizlalom őket mert hát ha nem kell malacot vásárolni csak több a profit. egy frászt. ezek az árak amiket hallok egy vicc. apukám sajnos 12 éve elhunyt már akkor ennyi volt a hízó ára mint most. nincs miről beszélni. a második bandából csak 4 dbot hagytam saját részre. az anyát sajnáltam eladni így okt 13 ra várom a következő bandát. de most úgy gondolom h abból is csak annyit hagyok amennyi a család részére kell. Lehet h annyi malacot meg megvehetnék a vásárba de az enyémeket tudom miből vannak. az anya marad amíg bírja, a hízlalást meg újra indítom ha lesz a hízónak ára. de addig inkább a kisbabáimmal foglalkozok :) |
|
 |
d4y
2015-09-15 22:16:09
|
4675
|
Szia! Igaz hatalmas árkülönbségek vannak mind malac, mind hízó árban az ország területén, de veszteségről beszélni... Ezt nem igazán értem. Hizlaláshoz kedvezőnek mondanám a jelenlegi árakat, legalábbis Hajdú-Biharban, ahol most olcsóbb a malac és drágább a hízó mint ezelőtt 4 hónapja. Jó állomány,takarmány és technológia mellett szép profitra lehet szert tenni. Én legalábbis így látom. |
|
A hozzászólás:
 |
gyöngyikedvelő
2015-09-15 21:32:55
|
4674
|
| Sziasztok. Régen jártam már erre. De látom sokan "eltüntek" innen. Le van csendesedve a topik. Talán a mostani malac és hízó árak miatt? Ki hogy vészeli át a veszteségeket amit a sertéstenyésztés okoz? Én elég rendesen változtattam a szemléleteimen.... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|