Sziasztok, Van egy májusban befogadott, utcán talált cicánk. Az állatorvos szerint 5-6 éves, lány, ivartalanított. Dorminak neveztük el, mert kezdetektől fogva nagyon dorombolós. Alapjában hihetetlen cuki, nagyon bújós, nagyon dögönyözhető cicus, csak éppen...

Másfél hónap után kimutatta a foga fehérjét, ugyanis iszonyú hisztis tud lenni. Volt már három macskám és volt dolgom sok másikkal, de Dormi mindegyiken túltesz.
Van olyan nap, amikor - nem túlzok - ha ébren van, folyamatosan, kifejezetten idegesítően, szinte szirénaszerűen nyávog, amit csak addig hagy abba, amíg eszik, vagy ha felvesszük és simogatjuk. De ezt nem lehet bírni... Iszonyú zabagép, etetjük rendesen, száraztápot és konzervkaját is kap.
De semmi nem elég neki, lop. Mindent. Fél percre az asztalon hagyok egy kiflit zacskóban, mire visszaérek, már a földön van, félig megcsócsálva. Az elrejtett csokikat megtalálja és fóliástól megzabálja. A hátizsákomban bennhagyott tízórai maradékért kibányássza és széttépi a zacskót, amiben van. Múltkor olyan beteg volt, mivel összeevett valamit, hogy napokig hányt és nem evett, infúziózni kellett. Rendszeresen felmászik az asztalra, a konyhapultra, a tűzhelyre, de még a mosogatóba is bemegy és ott is kutat. Nem lehet tőle se főzni, se enni normálisan, mert folyamatosan ott nyolcasozik a lábunk körül, folyton rálépünk szegényre főzés közben, ha eszünk, az ölünkbe ugrik és onnan nyúlkál az asztalra. Tényleg néha a kétségbeesésbe kerget... szellőztetni nem merünk, mert a bukóra nyitott ablakon pár perc alatt kiszökik.
Ha bezárjuk a fürdőszobába, ahol az alomtálcája van, akkor egyfolytában szirénázik és közben felugrál az ajtóra, már teljesen lekaparta a szélét. Ja, és időnként belevizel a virágcserépbe meg pár másik helyre, ritkán, de előfordul, amúgy az első perctől kezdve szobatiszta. Szóval bár imádjuk, mert nagyon aranyos, de ugyanakkor kezd minket az őrületbe kergetni.
Nem tudnátok javasolni valamit, hogyan lehetne rávenni, hogy kicsit kevésbé legyen hisztis és elviselhetőbb legyen? Azt hiszem, kezdjük érteni, miért rakhatták ki... :( Pedig nagyon szeretjük. |