|
|
|
|
 |
Xaxonos
2015-08-25 21:15:23
|
4654
|
| Szia/sztok! Nekem 166 napos kb 6hónapos a 2 súldöm,saccra meg méröszalag szerint 130kg. Az átszámitva 78dkg egy napra. Én nagyon megvagyok ezekkel elégedve de ir a ,,szakirodalom' néhol némely fajtára pld dalland,1,5 kgot is. De elképzelni sem tudom,ezt hogy érik el. Tud valaki olyan táblázatot ahoil tételesen,pld hány napos malac,hány kilós alap van megadva? Érdekelne,csak spontán kiváncsiságból. Ezek a malacaim egy 14 másik 18 kg volt elhozatalkor 6 hetesen. A him volt kisebb,ma az a kb 130. Egyébkent ezek melegben is ettek,most egy hét alatt bevertek 60kg tápot plus még tök,krumpil minden nap. |
|
 |
Csabi (Tolna megye)
2015-08-25 16:16:52
|
4653
|
Ja bocsi.Választás utáni időszakra értetem a 3 honapot.8 hetesen kerültek ide hozám.Szoval akkor 5 honaposok szűletésük ota :) |
|
 |
Csabi (Tolna megye)
2015-08-25 16:09:00
|
4652
|
Szia.Tápot szoját kukoricát trikitalét.Rengetek gyümőlcs.(Kőrte.Alma.Dinye.) Csolányt.Kb ennyi :)
|
|
A hozzászólás:
 |
Lilatigris
2015-08-25 15:31:51
|
4651
|
Szia!
Mit esznek azok a süldők hogy 3 hónaposan 60-70 kgsak? Egy jó fajta választási malac mondjuk 20 kg 6 hetesen, akkor újabb 6 hetük azaz 42 napjuk volt 40-50 kg-t hízni, akárhogy nézzük az minimum napi 1 kg súlygyarapodás. |
|
Előzmény:
 |
Csabi (Tolna megye)
2015-08-24 20:58:24
|
4649
|
Sziasztok.Amig ez a nagy meleg tartott adig nem igazán ettek nálam se a sűdök.A kocám az evett de hát gondolom mert nem sokára ellik.De most hogy pár napja el ment a meleg azota esznek szépen.2 lapály südöm az csak nyulík talán mint ha most kezdenének erősődni.Kb 60 70 kg-közöt vannak.3 honaposak.Van még egy duroc koca 90 kg kőrül van ő nem tudom mennyi idős 2 hete került hozám.. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|