Na, most már tudom tapasztalatból is.
Hozzánk került egy maine coon keverék kandúr kismacska, kb. 3-4 hónapos.
Még a doki is azt mondta oltáskor, hogy gyönyörű egy macskakölyök.
Viszont van egy 1,5 éves ivartalanított nőstény macskánk.
Első hét: folyamatos morgás a nagy részéről, nulla játék
Második hét: enyhe morgás, sok birkózás, kicsi néha nyervogott
Harmadik hét: egy fotelben alvás, folyamatos edzés, birkózás, néha kicsi részéről nyervogás
Most: egy fotelben alvás, folyamatos edzés, néha kicsi részéről nyervogás, néha a nagy lefogja, és nyalogatja/mosdatja, majd összebújva alvás
Rend van. A gond: 00.00-kor és 04.30-kor kezdődik a kiképzés, komplett randalírozással egybekötve.
Viszont a kicsi hibátlan kiképzést kap, majd ha megnő, kemény ellenfél lesz.
(Hacsak ivartalanítás után le nem nyugszik.) |