Keresés

Részletes keresés

Lilatigris Creative Commons License 2015-08-24 15:24:08 4648

Szia! 

Nálam ami nem evett a melegben az most sem eszik, az az egy darab amit meghagytunk hogy hátha lesz belőle valami. Ugyanaz mint nálad, hosszú, magas, vékony. :( A (volt) koca aki a decembert várja hogy szalámi legyen, az zabál, azóta is, már attól féltem a melegben valami baja lesz. Érthetetlen mert ettől a kocától voltak azok a malacok amik nem ettek és Pindur volt az apa, szerintem annak jónak kéne lenni.

 

A hozzászólás:
Mirtill72 Creative Commons License 2015-08-24 12:09:03 4647

Sziasztok :)

 

Már rég jártam erre :) Látom szaporodott a sertést tartók köre , ezt örömmel olvasom :) Nálam a helyzet változatlanul sz@r :( Az utolsó 9 kismalacomat hiába hirdetem , a kutya se érdeklődik. Így végkép el dőlt , hogy ki szállunk a kocázásból .Szeptemberbe le vágjuk a második kocát is és valamikor dec.- januárba az utolsót. Onnantól kezdve csak annyi malac lesz a portán amit le vagdosunk a családnak. Olvasom , hogy többen panaszkodtatok a malacok étvágyára és , hogy nem nőnek.  Akkor még melegek voltak  , mi a helyzet most ? Nálam dettó ugyan ez a helyzet  nem akarnak enni csak nyávognak a kaja felet. Hosszúak , magasak de vékonykák . Már magam se tudom mit adjak nekik. Mondjuk van egy olyan érzésem , hogy én baxtam ki velük a cukkinivel és az almával :(  Mindig azt várják. Úgy néz ki , hogy 9-ből 5-t le darabolgatunk hétvégéken nyársalni , grillezni és csak 4 marad hízóba.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!