Keresés

Részletes keresés

grja Creative Commons License 2015-08-15 21:38:03 5543

Filmes géphez én egykoron (20 éve) közgyűrűt és harmonikás kihuzatot használtam. Egy kis barkácsolással az is megoldható, hogy a meglévő, esetleg olcsón vett objektívet használj a gép vázához. Persze egy csomó automatika elvész ilyenkor, de elég gyorsan megtanulod, hogy milyen beállítások kellenek.

Én a közgyűrű mellett döntenék. Gondolom, aki mást használ, másképpen dönt...

 

Tettem ide fel pár képet, kicsit görgess vissza, Azokat egy Fuji Finepix S5600-as bridge géppel (5 MP, így nagyon nem lehet levagdosni a képből, ha azt szeretném, hogy maradjon is belőle valami... ráadásul, nem makrózás az erőssége), előtétlencsével készítettem kézből, állvány nélkül. Ha csak a magad szórakoztatására készíted a képeidet, ez is egy alternatíva.

Nagy nagyításhoz az előtétlencse már elég macerás, igaz, állvány nélkül az már nem is megy.

Egy régi 28 mm-es (24x36-os filmes méret) optikát a Fuji lencséjére fordított állásban rögzítve baromi nagy nagyítás érhető el. Kb. olyan 3-5 mm-es tárgy tölti ki a képet tele állásban. Érdemes kipróbálni. Egyébként a fordított objektív rég bevált dolog. Ha nincs pénzed, próbálj ki dolgokat, kísérletezz, keress a neten GONDOLKODJ! Sokat spórolhatsz és rengeteget tanulsz!!

 

Amikor lehet, akkor a természetes fényt használom, de gyakran kell vakuzni, hol fő-, hol derítő fényként.

Kicsit lentebb már írtak a nitró hígítós flakonról, nagyon jó módszer! 

Én egy baba tusfürdős flakont alakítottam át vakuzáshoz, kb. 4 másodperc alatt fel, ill. leszerelhető a gépről. Majd teszek fel képet róla, ha valakit érdekel.  Szinte árnyékmentes a kép. Egy kis finomítással, esetleg a diffuzor cseréjével ezen még sokat lehet finomítani.

 

Diffuzorként egy időben ping pong labdát tettem a gép vakujára. Sajnos, annak ellenére, hogy jól szórja a fényt, sokat elnyel és sokat összetörtem a táskában...

 

Talán tudtam kicsit segíteni...

A hozzászólás:
Kersti Creative Commons License 2015-08-15 20:47:06 5542

Sziasztok!

Kezdő makrós vagyok és obira nincs pénzem.
Egy Olympus Pen E-PL6-al fotózgatok és ehhez keresek egy elfogadható alternatívát.
Amiben gondolkozom:
1/ a legolcsóbb: http://www.ebay.com/itm/131155008067?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

2/ középkategória: http://www.ebay.com/itm/361059002598?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

3/ nekem a felső kategória: http://www.digitcam.hu/Makro-elotet/Raynox-DCR-250-Macro-elotet-2630-p12747.html?gclid=CjwKEAjwxruuBRC9lLGslqjs-HISJAAkq21spnFAfremrNkS07m14d1XvnfcJD--SY4XuxWt3ePkSRoCY-zw_wcB

Ti melyiket ajánljátok?
Nem akarok csúcs minőséget, saját örömömre kattogtatok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!