Keresés

Részletes keresés

L. Marci Creative Commons License 2015-08-15 19:38:39 5541

Ja! A szitakötőre sem volt teljesen rátolva az obi.

A hozzászólás:
L. Marci Creative Commons License 2015-08-15 19:31:41 5540

Mindkettő kép vágva van, az elsőnél konkrétan megvan mennyire: a szitakötő feje volt középpontban, és csak a bal oldalból lett nyesve a 12MP-ből.

1:1-et "tud" az objektív. A szöcskeportréra nem emlékszem, crop az is, nem a teljes leképezés, nem tudtam rendesen még közelebbről megvillantani a pici tárgytáv / hosszú tubus miatt. Így is csak úgy ment a dolog, hogy nagyobb fényerőt adtam  a vakura mint ami kellett volna, és a környező fűszálakról kapott derítést. Ez látszik is, szöcske arcának felső részén erős csillanás van, de nagyjából szerencsésen keveredett. Makrókörvakuhoz nemsokára megjön a 62-es adapter.

 

Előzmény:
gy53 Creative Commons License 2015-08-15 19:11:56 5539

Ennek a Vivitar 55/2.8 macro-nak alapból ekkora nagyítása van? Hányszoros ez?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!