|
|
|
|
 |
Xaxonos
2015-08-11 13:53:32
|
4626
|
| Helló. Üdv itt! Jo az a 70kg,a kocád meg jó nagy lehet. Ha elfogadsz egy tanácsot,javasolnám hogy a süldöidnek a kukoricadara mellé adj még árpadarát és áp17 et (csonterösitönek). Ha jol esznek,70kg sulytol belehuznak,nem ritka a +20kg egy hónap alatt,ezért nem árt kicsi támogatást adni a csontjaiknak is. A kocát meg csak lazán etesd,majd az utolso 3hétben érdemes nyómatni, akkor szedi a malacokra a súlyt! |
|
A hozzászólás:
 |
Csabi (Tolna megye)
2015-08-11 10:54:23
|
4625
|
Üdv mindenek.Nagyon jo ez a forum gondoltam csatlakozok.Idén márciusba ugy döntöttem hogy el kezdek sertésekel foglalkozni.Kezdésnek vettem egy ismeröstöl egy 210 kg-os kocát.Fajtálya :Lapály nagy fehér.Ha minden jol megy szeptember 17-én elik most 330 340 kg.Az ismerösömnél 2 szer ellet már.Egyszer 16 ot.Másodszor 18 ot.mind 2 szer 15 őt hagytak meg mindet szépen fel nevelte.Nekem elég lenne 10 12 darab.:) Május 22 én vettem 2 választási malacot.8 hetesen.Most azok 60 70 kg közt vannak.Az lenne a kérdésem hogy szerintetek nem kellene már nagyobnak lenniük? Kukorica dara egy kis tápal keverve kapnak.Mellé dinyét kőrtét zöldet.Várom a válaszokat.Szép napot mindenkinek. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|