|
|
|
|
 |
Edmond Vakarcs
2015-08-13 09:08:48
|
4632
|
Szia végülis malactulajdonos lettem :P mégpedig az első duroc x pietrain csoportból választottam. Kedden jöttek haza a tegnap le lettek féregtelenítve, annyit elmondanák alig bírtam ki az autóig őket pedig nem vagyok gyenge legény. Melegük az van szépen, ismerkednek a hellyel. Csináltam takarmány keveréket ami a következő (kilóba írom mert több van mint 100kg és igy értelmezhetőbb) természetesen ledarálva a szemes takarmányok:
50kg árpa
30kg kukorica
10kg napraforgó
10kg búza
20kg Sano Protamino Premium (most nagyon sokat dícsérik 7000ft vettem a 25kg zsákkal) http://www.sano.hu/Term%C3%A9k-sert%C3%A9s-Protamino%20Premium
2kg kálcium por
0,5kg SanoCid® - A bélflóra stabilizátor http://www.sano.hu/Term%C3%A9k-Sert%C3%A9s-SanoCid
Nah es gyorsan lőttem két képet a három kismalacról :P :
 
|
|
A hozzászólás:
 |
Xaxonos
2015-08-10 20:16:02
|
4624
|
| igen,a tápostakarmányt felengedem langyos vizzel és belemegy ételmaradék,kenyér,ami van. Ez nem moslék hanem eledel lesz mert EU rendelete szerint moslék nem adható a disznóknak :D |
|
Előzmény:
 |
Edmond Vakarcs
2015-08-10 13:42:27
|
4623
|
Mindenféle kép elmegyek mind két helyre megnézni őket, igen a hus vizessege miatt aggodom én is bár a koca is keverék mint emlitettem. Jolovitot fognak kapni es ap17 is van itthon. Irtad, hogy mosleknak adod a kaját ez mit jelent, hogy a táp és tak. keveréket felvizezed vagy, hogy konyhai maradékkal kevered? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|