|
|
|
|
 |
Xaxonos
2015-08-10 12:16:51
|
4622
|
| hali. Szinte pont ilyen durocxpietrain kutyulék malacom volt tavaly,s mintha most a második csapatra hajazók lennének. Azokban is van duroc vér az állásuk alapján. Talán a második csapatbol választanék erösebbeket. A durok vér jó mert nyugodt a pietrain viszont stresszes,s a husa sok vizet enged,pld kolbaszba,füstölni nem való. Természetes keverékeknél nem tudni mit hoznak majd ki de jo ha tudod. Más,ahol csak 6 malac van jobban van gondja viselve talán mint ahol 35 bár a második képeken is jó kinézetüek. Nézzd meg alaposan,tiszták e fülek,kunkorodik e egészségesen a farkuk,hasuk nem e rühes,testúk nem e sebes. Te malacod lesz,a Te választásod döntsön. Alkudni meg illik! Mindenképp nézzd meg mit esznek és kunyerálj egy napra valót belöle,egy hogy átvizsgáld másik hogy könnyebb legyen az átállás arra amit majd adsz nekik. Pár napig ne etetsd tul őket csak módjával. Bármit is mondd az eladó hogy megkaptak mindent stb ,ne vedd készpénznek,pár nap után kezeld le öket vitaminnal,pld jolovit vagy malacnak való vitaminos porral (purinás 1kg 860 pénz, hónapokig elég)Jó választást kivánok! |
|
A hozzászólás:
Előzmény:
 |
Xaxonos
2015-08-08 15:44:48
|
4614
|
| Kb 50kilós korukig ettek malactápot. Azaz tisztán ugy 30kg ig aztán keverekkel vegyesen. Aztán kapták a süldöt,s most már ehónapban hizót aztán szeptembertöl csak takarmányt. Nincs elöirva magamnak sem mit meddig adok,mindig a fejlödésük mutatja meg. Ha valmi uj cuccot próbálok és nem jön be nekik,simán visszatérek az eredetihez. Most megtehetem hogy délbe is tudjak etetni ezért kapnak akkor is. Biztos elég volna kétszer is de élvezem hogy dagadnak naprol napra. Egyébként jó ha megszokják az etetési időket mert igy 2 kaja közt nyugi van,nincs visitozás. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|