|
|
|
|
 |
Xaxonos
2015-08-08 12:07:12
|
4609
|
| a malacaim durock és ismeretlen fajta keveréke. Tuncsi orru közepes hosszu dagadt fajták. Esznek alszanak. Elhozás után malactáppal,közepes kategoriás szentisvánival aztán süldö táp de az már felesbe. Fele táp fele árpa alapu saját kutyulék, kukorica,buza, szotyi,borsó, lucernaliszt, meg áp17 csonterösitöként. A keverékem aránya többségében árpa ,harmadrészben ami van a felsoroltak közül. Mosléknak etetem de szárazan is kapnak délben,meg daralatlanul is csemegeként. Amit javasolnék vásárlás után féregtelenits,vitamin se árt ,és inkább jó malacot vegyél ne óccsót! |
|
A hozzászólás:
 |
Edmond Vakarcs
2015-08-08 09:43:22
|
4608
|
Az igen 3 és fél hónap alatt? MIlyen fajtákat vettél? Épp ezért vagyok bajba, mert annyi recept van, hogy nem lehet eldönteni melyiket csinálja az ember. Nem kell árakat irj, de ha nem titkos leirnad a te receptedet, és mikor milyen keveréket adsz, értem ezalatt malac időszakban és hízó időszakban. |
|
Előzmény:
 |
Xaxonos
2015-08-08 07:11:24
|
4606
|
| helló. Sokféle takarmányreceptet talalsz a neten. Magam annak a hive vagyok hogy mindig a korának megfeleló tápot kapja a malac. A táp nem egy csodaszer,takarmányok keveréke kiegészitve premixxel,tehát könnyen leutánozható dolog. Ha van daralo üzem,mindenképp olcsobb kevertetni,lehet kapni hozzá mindenféle koncentratumokat ,premixeket. Hus tipusu malacnak pld jobb kell mert nagy a sulygyarapodásuk. Nem dicsekedni akarok,de április 27 én hoztam zsák aljába 2 malacot 20kg alatt voltak,most kb 120ak. Fele táp fele takarmány a kajájuk meg házi kaja maradék,meg nem tul sok zöld ( a tul sok rost nem valo a malacnak ). Nem vagyok egy nagy számolós aki irja mit mennyiért vett de ugy gondolom ha tisztán kukoricaval etetnék mondjuk egy évig az is lenne annyiba mint igy .mert igy fele annyi idö sem mig van egy hizóm! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|