|
|
|
|
 |
Xaxonos
2015-08-08 07:11:24
|
4606
|
| helló. Sokféle takarmányreceptet talalsz a neten. Magam annak a hive vagyok hogy mindig a korának megfeleló tápot kapja a malac. A táp nem egy csodaszer,takarmányok keveréke kiegészitve premixxel,tehát könnyen leutánozható dolog. Ha van daralo üzem,mindenképp olcsobb kevertetni,lehet kapni hozzá mindenféle koncentratumokat ,premixeket. Hus tipusu malacnak pld jobb kell mert nagy a sulygyarapodásuk. Nem dicsekedni akarok,de április 27 én hoztam zsák aljába 2 malacot 20kg alatt voltak,most kb 120ak. Fele táp fele takarmány a kajájuk meg házi kaja maradék,meg nem tul sok zöld ( a tul sok rost nem valo a malacnak ). Nem vagyok egy nagy számolós aki irja mit mennyiért vett de ugy gondolom ha tisztán kukoricaval etetnék mondjuk egy évig az is lenne annyiba mint igy .mert igy fele annyi idö sem mig van egy hizóm! |
|
A hozzászólás:
 |
Edmond Vakarcs
2015-08-07 18:24:26
|
4602
|
Sziasztok! Kilátásban van 4 kismalac vétele. A takarmanyról szeretnék érdeklődni, melyik fázisba mivel etessem a malacokat. Itt falun kukoricával etetnek simán, de így 1+ év mire eléri a 130 kg. Minden választ elfogadok ha a tápot ajanljátok akkor azt, ha bizonyos keverék takarmanyt akkor azt. Van a közelben egy daráló üzem ott bármilyen keveréket össze tudok állíttatni. Köszönöm a válaszokat előre is. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|