|
|
|
|
 |
Xaxonos
2015-08-06 07:11:19
|
4598
|
| üdv. Saját keverési aranyom az fele rész árpa,a másik fele,buza , kukorica,lucerna liszt vagy borsodara,napraforgo. De ha begooglizod a sertéstakarmányozása cimszót ott rengeteg változatot,tudományosakat is találsz. Én koncentrátumot nem csak áp17 et adok folyamatosan,néha almaecet kurát. Neked kell a lehetóségeidhez meg a pénztárcádhoz szabni a takarmány keveréket. A herelést meg nem kéne halogatni.minnél idösebb egy állat annál jobban megviseli. |
|
A hozzászólás:
 |
Andrea88
2015-08-05 13:10:44
|
4596
|
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :) óramű pontosságában kapnak enni már megszokták :) igen kezdő vagyok. azért megköszönném ha keverési arányokat is tudnám hisz nem akarok nekik rosszat. Még egy kérdésem lenne viszont a kan kicsiként nem lett herélve az egyik heréje a bal oldalán a hasüregben helyezkedik el beszéltem állatorvossal, mindegyik más mond heréléssel kapcsolatban mikor célszerű ilyen esetben meg csináltatni a herélést ? Jelenleg 35 kg a súlya. Köszönöm a segítséget |
|
Előzmény:
 |
Xaxonos
2015-08-05 10:45:46
|
4595
|
| Szia, a nagy fehér malac az jó fajta sertés,de igényli a jó kaját a jó gyarapodáshoz. A bolti táp elég drága,de mivel kezdö vagy én mégis azt javasolnám,kezdésnek malactáp aztán a koruknak megfelelö. Természetesen hogy olcsóbban gyere ki,ezeket a tápokat is lehet házi takarmánnyal felesben etetni és a moslékot, zöldet,gyümölcsöt sem vetik meg. Tul etetni malac korban veszélyes de pár nap alatt kitanulod mennyi az annyi amit megesznek. Ha teheted mindig kb egy idöben etess,nyugodtabbak lesznek és óramü pontossággal kérik az ételt majd. Jo malacozást ! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|