|
|
|
|
 |
Andrea88
2015-08-05 13:10:44
|
4596
|
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :) óramű pontosságában kapnak enni már megszokták :) igen kezdő vagyok. azért megköszönném ha keverési arányokat is tudnám hisz nem akarok nekik rosszat. Még egy kérdésem lenne viszont a kan kicsiként nem lett herélve az egyik heréje a bal oldalán a hasüregben helyezkedik el beszéltem állatorvossal, mindegyik más mond heréléssel kapcsolatban mikor célszerű ilyen esetben meg csináltatni a herélést ? Jelenleg 35 kg a súlya. Köszönöm a segítséget |
|
A hozzászólás:
 |
Xaxonos
2015-08-05 10:45:46
|
4595
|
| Szia, a nagy fehér malac az jó fajta sertés,de igényli a jó kaját a jó gyarapodáshoz. A bolti táp elég drága,de mivel kezdö vagy én mégis azt javasolnám,kezdésnek malactáp aztán a koruknak megfelelö. Természetesen hogy olcsóbban gyere ki,ezeket a tápokat is lehet házi takarmánnyal felesben etetni és a moslékot, zöldet,gyümölcsöt sem vetik meg. Tul etetni malac korban veszélyes de pár nap alatt kitanulod mennyi az annyi amit megesznek. Ha teheted mindig kb egy idöben etess,nyugodtabbak lesznek és óramü pontossággal kérik az ételt majd. Jo malacozást ! |
|
Előzmény:
 |
Andrea88
2015-08-04 21:46:10
|
4594
|
Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni 2 hete kaptunk nagy fehér kismalacokat akik (10 hetesek) szépen gyarapodnak etetésükben kérnék tanácsot. Nem tudom mi lenne nekik a legmegfelelőbb takarmány a boltban, vagy saját házi forralás amit sajnos nem tudom milyen arányban szokták keverni. Első kismalacaink más egyéb állatkánk is van de azokkal nem voltunk gondban hisz azt mindent meg tudtam tanulni édesapámtól akitől sajnos már nem tudok tanácsot kérni :( Szívesen fogadok minden tanácsot. Köszönöm segítséget Andrea |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|