|
|
|
|
 |
Xaxonos
2015-08-03 17:19:33
|
4589
|
| Szia,bár csüngi hasum nincs de sertés az is. Szerintem mindenórás a malacod pláne ha tejzik is már. A fialás elöjele,nyugtalanság,szájában hordja a szalmát,sokat vizel,kapar rág. Vajudik. Érdemes ott lenni vele,figyelni rá. Ha ugy veszitek észre hogy enné a malacot,azokat el kell szedni,az anyát meg beinjekcioztatni. Sajnos nem tudom mi a szer neve de állatorvos biztos tudja mit szokott kannibál disznónak adni. |
|
A hozzászólás:
 |
lszne
2015-08-03 13:08:12
|
4588
|
Sziasztok!
Új vagyok itt mint hozzászóló, viszont rengeteget olvastam már itt aminek sok hasznát vettem. Segítséget szeretnék kérni, persze ha lehet.
Van egy csüngőshasú kocánk májusban volt 1 éves. Első fialásra 5 kismalac volt, reggelre már csak 2 élt, de azt is megette míg dolgozni voltunk. Mindenki azt mondta ekkor, hagyjuk ő egyedül is boldogul, nem lesz gond, stb.. ( sajnos nem így történt). Másnap reggel újra vissza tettük a kanhoz ez volt április 11-én. Sajnos ezen a téren nem vagyok otthon. Miből tudom, hogy itt a fialás ideje. Szeretnék ott lenni mellette hátha most ez nem fordulna elő. Szelíd nagyon, szereti ha vakargatják, bízom benne, hogy nem fog támadni. Minden nap figyelem. Tegnap délután vettem észre, ha a csecsét megnyomom, akkor nagyon pici csepp, tej szerű jön ki. De megduzzadva annyira nincs. Fészeképítés területén elég nehéz lenne náluk megállapítani, mert minden nap fészekben alszik, sőt el is bújik. Tegnap este rágta az ól falát. Mintha a hasa is leereszkedett volna, ( de lehet csak én képzelődöm). Tudna nekem valaki tanácsot adni. Köszönöm. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|