|
|
|
|
 |
mcske
2015-07-16 20:11:05
|
4576
|
Ez tipikus streptococcus fertőzés.kezelése Naxcel injekcióval.a duzzadt izületüeknek pedig dexaforte inj. |
|
 |
Lilatigris
2015-07-14 22:33:49
|
4574
|
Szia!
Én is 7 malacot hagytam hízónak, már csak egy van belőle. Levágtuk őket a francba. Az istennek nem nőttek, nem is ettek, csak ordítottak. Pedig mindent kaptak ami kell, nagyjából ugyanazt kapták amit te is adsz. Az egy megmaradt is talán 70 kg fél évesen. :( Amiket vettem durok malacok, viszont nagyon tetszenek, többet esznek fejenként mint a süldő és nagyon nyugodtak, esznek és alszanak. Úgyhogy én a fajtát hibáztatom. Ezek is ugyanazt kapják mint amit az előző válogatósak. Sőt még hullott almát is, pedig azt mondták, hogy ne adjak mert elrontom őket, utána mást nem fognak enni. De sokszor azt csodálom, hogy a vályút nem eszik meg, úgy esznek. :) És szépen békességben, a három egymás mellett, az előzőek verekedtek a kajánál, aztán otthagyták a felét. Olyan rossz malacot soha senkinek nem kívánok. :( |
|
 |
Xaxonos
2015-07-14 19:20:55
|
4573
|
| üdv. Az almaecet kurát probáltad már? Nagyon sokat javit az emésztésen és tisztitja a beleket,segit az emésztésben. Jomagam ezévig csak baromfiknál alkalmaztam néha,most egy haverom javaslatára adom a disznóknak is. Ugy látom használhat mert az alomtársaik jóval kisebbek épp a napokban néztem ahol vettem öket. Én ugy adom hogy egy hétig rakok a kajájukba vagy a vizükbe egy kupak almaecetet. Meg néha korba dobálók nekik be faszenet, a sima grillezöst,az is megköti a bélben a mérget és nem fosnak. |
|
 |
buzavirág79
2015-07-14 09:33:54
|
4572
|
szia!nálam is ilyen gond van,bár az enyémek már nem kicsik.3-an voltak de nem fejlődött 2.azt gondoltam hogy azért mert kiveri őket a nagy.kb 30 kilo külömbség volt köztük.levágtuk multhónapban a nagyot ,de ezek még most sem ugy hiznak ahogy kellene.csak nyúlnak,meg magasodnak,de vékonyak.kukorica,buza,árpa darát kapnak,naprforgót,borsót,és lucerna pelletet.volt nálam egy vevő aki vitt tőlem ebből a malacból azt mondta az övé már 160 kg körül van-a sirás kerülgetett az enyémekben jó ha van 100-110 kg.most megpróbálom nekik a hizótápot a többi mellé.ja a 160 kilos volt a legkisebb az összes közül.ilyen rosszul hizó disznóim még sosem voltak :( |
|
A hozzászólás:
 |
Palko83
2015-07-13 12:50:56
|
4570
|
Sziasztok!
Nem tudom csak gondolom h tudtok segíteni. van 7 db malackám amit 2 hónapja választottam le. a gondom az h 5 db elég nyeszlett belőle, féreghajtás meg volt kaptak vasat elég jó kaját is kapnak de stagnálnak. legszívesebben földhöz verném az egészet pedig választásig gyönyörűek voltak. ha egy kicsit többet adok nekik összevissza fossák magukat. a tököm tele van már h próbálnék gazdálkodni és ilyen dolgok közbe jönnek. szerintetek mit adjak nekik? vmi vitamint? zöldet is kapnak konyhai maradékot elég jó keverék darával.
már arra is gondoltam h az apjukról lehetnek ilyen hitványak. kalapos kan csinálta seghers spermával. az előző alom duroc kantól van szeptember 7én születtek és most szombaton adtam el 162 és 184 kg-mal belőle. szerencsére a 3. búgatás is kannal történt mivel lecserélték az öreg durocot és elbírja a kocám a fiatalt :).
köszi a válaszokat!
üdv?Palkó |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|