Sziasztok! Már párszor kaptam tőletek remek tippeket, ezért gondoltam, hogy talán most is tudtok segíteni. Választási malacokkal van komoly problémám. Két alom lett az elmúlt két hétben falkásítva, összesen 17 db. Ebből kettő elhullott úgy, hogy látszólag semmi bajuk nem volt. Egyik napról a másikra lesántultak, mind ketten a hátsó lábukra. Az egyiknek meg is duzzadt. Egy napig még próbálkoztak lábra állni, enni, de a második napon már csak feküdtek, végül a harmadik napon rángatózva, remegve, magas lázzal elpusztultak. Hívtam a doktornőt, aki telefonon közölte, hogy vérmérgezés???, , amivel nem tud úgyse mit kezdeni. Én semmi erre utaló jelet nem láttam a malacokon. Se sérülés, se véraláfutás, elszíneződés a bőrön, semmi. Sajnos a jó doktor most szabadságon van ez a nagy tudású doktornő, aki telefonon keresztül diagnosztizál, nem túl nagy segítség. Végül amikor már azt hittem, hogy nem lesz több baj, ma még egy malac sántítani kezdett a hátsó lábát emelgetve. Reggel még semmi baja se volt. Félek, hogy a másik kettő sorsára jut. Ami érdekes, hogy pont a legszebb, legfejlettebb malacok járnak így. Amikor meghaltak is szemre nagyon szépek voltak, jó súlyban, formásak. A többi malac élénk, jó étvágyú, bár a betegek is azok voltak. Félek oda lesz az egész falka, mire a doki szabadsága véget ér. Találkozott közületek valaki hasonlóval? Minden hozzászólást előre is köszönök. |