Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
FatRay Creative Commons License 2015-06-26 10:54:05 16421

Én egy Jupiter 21A 4/200-as objektívet használtam, kihuzattal (persze a 135 is jó). Tárgytávolság olyan 1.5-1.8 méter, kihuzattól függően. Ha belebiggyesztettem a kettő közé a közgyűrű sort is, akkor túlfutottam az 1:1 nagyításon. Az objektív 15-20 pénz, a kihuzat 5, a közgyűrű max 3 és egy átalakító, mondjuk 1000 Ft. Ennyiből tű éles képeket készítesz (annyira, hogy megkönnyeztem, amikor meg kellett tőle válnom). Kicsit macerás, meg nehéz is, de igazán jó, és olcsó. D90, D300 Nikon már nagyon baráti áron kapható, de nappalra akár a D200 is elég. A menetes obikhoz persze inkább valami mást vennék, de nézelődve lehet régebbi vázakat 50-60 körül kapni, amikre probléma nélkül rátehetők ezek a cuccok.

Előzmény:
upeter Creative Commons License 2015-06-25 19:12:13 16418

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne Felétek. Sajnos a közelfényképezésről nem találtam fórumot, így itt vagyok kénytelen feltenni:

Nappali lepkék fotózására milyen tükörreflexes gépet és objektívet ajánlanátok, úgy 100 E Ft környékén, használtban? A bridge gépnél (jelenleg Pana FZ72) szebb rajzolatú képeket szeretnék készíteni...

 

Üdv: Péter

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!