Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
faki Creative Commons License 2015-06-25 20:01:52 16419

Az objektív felől megközelítve szerintem a 90-100mm környéki makróobjektívek jók lehetnek ilyen célra. A rövidebbekkel elég közel kell menni, a hosszabbak meg nem fognak beleférni a keretedbe még gép nélkül sem. Ha boldogulsz a manuálfókusszal, akkor talán legolcsóbb a Tamron 2,5/90, ez 1:2 leképezést tud a konvertere nélkül, adaptall vége van, megfelelő adapterrel szinte bármilyen gépre rátehető. Az 1:1 tudók itthon ritkák, az eBay-en 30-40e Ft környékén indulnak... Autófókuszosok közül a Pentax FA 2.8/100 reális ára 50-60e Ft környéke, de néha olcsóbban is elő szokott fordulni, ez egy kiváló objektív, a súlyán kívül én nem ismerem hátrányát. A Canon 100-asa biztosan drágább, a többit nem tudom. Alternatíva lehet még a Raynox DCR-250, ezt azt hiszem, egy szimpla teleobival is jól használható, de a képminőség el fog maradni az előbbiektől, a Panától valószínűleg így is jobb lesz.

Előzmény:
upeter Creative Commons License 2015-06-25 19:12:13 16418

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne Felétek. Sajnos a közelfényképezésről nem találtam fórumot, így itt vagyok kénytelen feltenni:

Nappali lepkék fotózására milyen tükörreflexes gépet és objektívet ajánlanátok, úgy 100 E Ft környékén, használtban? A bridge gépnél (jelenleg Pana FZ72) szebb rajzolatú képeket szeretnék készíteni...

 

Üdv: Péter

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!