Keresés

Részletes keresés

olang Creative Commons License 2015-06-16 12:12:04 5812

Már kaptam egy tippet az MGKSZ-től: olvassam le a gyűrű adatait.

Ahhoz ugyebár meg kéne fogni... 66 éves nyugdíjas mámi vagyok. :))

 

Nézegettem a galambfotókat, és valóban díszgalamb lehet. Nagyon szép a tartása. Szegény pára.

 

A hozzászólás:
tp329 Creative Commons License 2015-06-16 11:41:31 5811

Páva galambnak tűnik, díszgalamb és valószínűleg nem túl messziről keveredett oda.

Lehet, megszökött egy volierből.

A gyűrűn lévő adatokból (ha van rajta), lehetne tovább nyomozni, de elég bizonytalan a kiemenetele a dolognak.

Előzmény:
olang Creative Commons License 2015-06-16 00:23:04 5809

Nagyszerű.... Épp most vetődtem ide a topikba, segítséget kérni. Erre olvasom a hozzászólásodat.... Most már nem is tudom, jó-e ha kérem a segítséget?

 

Arról van szó, hogy ma koraeste Pécsett a főtéren (Széchenyi téren) egy különleges galambra lettem figyelmes. Egyedül és tétován szaladgált, a többi városi galamból elkülönülve.

 

Küllemében sem hasonlít a városi galambra.

Rozsdabarna színű, a faroktollait magasan tartja és legyezőszerűen széjjelnyitja. A járása gyors és peckes, a bokáján egy fémgyűrűt visel.

 

Nem értek hozzá, de az azonnal látszik, hogy valamilyen tenyésztett, különleges jószág, és talán valakinek hiányzik. Lehet, hogy egy eltévedt postagalamb? Mindenesetre félek, hogy nem találja föl magát a városi körülmények között, ő nem olyan harcedzettnek látszik, mint a városi, sokat megélt fajtatársai. Magányos és riadt. De nem fél az ember közelségétől. Talán még éjszakai szállást se talál magának...

 

Nem tudom, kinek és hova kellene jelezni? Talán még egy pár napig ott marad.

Aki tud, segítsen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!