|
|
|
|
 |
tp329
2015-06-16 11:41:31
|
5811
|
Páva galambnak tűnik, díszgalamb és valószínűleg nem túl messziről keveredett oda.
Lehet, megszökött egy volierből.
A gyűrűn lévő adatokból (ha van rajta), lehetne tovább nyomozni, de elég bizonytalan a kiemenetele a dolognak. |
|
A hozzászólás:
 |
olang
2015-06-16 00:23:04
|
5809
|
Nagyszerű.... Épp most vetődtem ide a topikba, segítséget kérni. Erre olvasom a hozzászólásodat.... Most már nem is tudom, jó-e ha kérem a segítséget?
Arról van szó, hogy ma koraeste Pécsett a főtéren (Széchenyi téren) egy különleges galambra lettem figyelmes. Egyedül és tétován szaladgált, a többi városi galamból elkülönülve.
Küllemében sem hasonlít a városi galambra.
Rozsdabarna színű, a faroktollait magasan tartja és legyezőszerűen széjjelnyitja. A járása gyors és peckes, a bokáján egy fémgyűrűt visel.
Nem értek hozzá, de az azonnal látszik, hogy valamilyen tenyésztett, különleges jószág, és talán valakinek hiányzik. Lehet, hogy egy eltévedt postagalamb? Mindenesetre félek, hogy nem találja föl magát a városi körülmények között, ő nem olyan harcedzettnek látszik, mint a városi, sokat megélt fajtatársai. Magányos és riadt. De nem fél az ember közelségétől. Talán még éjszakai szállást se talál magának...
Nem tudom, kinek és hova kellene jelezni? Talán még egy pár napig ott marad.
Aki tud, segítsen. |
|
Előzmény:
 |
Hsystem
2015-06-04 20:56:53
|
5808
|
Üdv fórumlakók!
Azt iránt érdeklődöm, hogy mi történik azzal a postagalambbal amelyik eltéved, majd vissza kerül a gazdájához?
Igaz az, hogy nemes egyszerűséggel kitekerik a nyakát, hogy ne vigye tovább a génjeit, igaz ez?
További szép estét! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|