Nagyszerű.... Épp most vetődtem ide a topikba, segítséget kérni. Erre olvasom a hozzászólásodat.... Most már nem is tudom, jó-e ha kérem a segítséget?
Arról van szó, hogy ma koraeste Pécsett a főtéren (Széchenyi téren) egy különleges galambra lettem figyelmes. Egyedül és tétován szaladgált, a többi városi galamból elkülönülve.
Küllemében sem hasonlít a városi galambra.
Rozsdabarna színű, a faroktollait magasan tartja és legyezőszerűen széjjelnyitja. A járása gyors és peckes, a bokáján egy fémgyűrűt visel.
Nem értek hozzá, de az azonnal látszik, hogy valamilyen tenyésztett, különleges jószág, és talán valakinek hiányzik. Lehet, hogy egy eltévedt postagalamb? Mindenesetre félek, hogy nem találja föl magát a városi körülmények között, ő nem olyan harcedzettnek látszik, mint a városi, sokat megélt fajtatársai. Magányos és riadt. De nem fél az ember közelségétől. Talán még éjszakai szállást se talál magának...
Nem tudom, kinek és hova kellene jelezni? Talán még egy pár napig ott marad.
Aki tud, segítsen. |