Keresés

Részletes keresés

seeman Creative Commons License 2015-05-23 10:28:39 5449

Jól működik a Raynox DCR 250 fullfrémes gépekkel is. 85mm-től felfelé nem kell számolni vinyettálással. Az nagyon fontos, hogy ne legyen nagy az objektív frontlencséje és ennek folytán a szűrőmenete se (67mm a felső határ).

Fix objektíveket ajánlok a DCR alá, nem zoomokat.

Az alábbi képen a leképezés megközelíti az 1:1 értéket. Teljes pontméretű kép.

http://fotobolondok.hu/fotoalbum/displayimage.php?pid=9040

A hozzászólás:
Ziggi_zug Creative Commons License 2015-05-21 21:07:25 5446

Ha obi vásárlásra adod fejed egy-két dolgot vegyél figyelembe, ha a Raynox-al akarod használni:

- Ugyan 67 mm-es lencséig jó, de arra figyelni kell, hogy az obitól függően sokat kitalarhat a Raynox a képből. Lásd:

1) Canon 18-135 - 135mm-en (216mm - 35mm-esre számolva)

2) Samsung NX 50-200 - 130 mm-em (208mm - 35mm-esre számolva)

 

Mint látható a nagyítás mértéke sem egyforma, pedig mindkettő APS-C szenzoros. Oka: A Samsung szűrőátmérője 52mm, a Canon-é 67mm

A Tamron 18-270-esen még durvább a takarás (72mm-es szűrőméret), ott azonban erősebb a nagyítás.

 

Igazából a Raynox nagy fókusztávolságú, de kis lencsékkel a legjobb, pl bridge gépen.

Pl: Fujifilm S5700 - szenzor 1/2.5" - 63mm fókusztáv (elvileg 380mm 35mm-re átszámolva)

 

Előzmény:
fotofrenky Creative Commons License 2015-05-20 13:19:44 5441

hát nem nagyon ismerem őket :( 

 

 

 

ma még kicsit szerencsétlenkedtem zerene stackerrel de ez se valami jó

 

http://indafoto.hu/fotofrenky/image/22739637-b485e249/user

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!