Keresés

Részletes keresés

Ziggi_zug Creative Commons License 2015-05-21 21:07:25 5446

Ha obi vásárlásra adod fejed egy-két dolgot vegyél figyelembe, ha a Raynox-al akarod használni:

- Ugyan 67 mm-es lencséig jó, de arra figyelni kell, hogy az obitól függően sokat kitalarhat a Raynox a képből. Lásd:

1) Canon 18-135 - 135mm-en (216mm - 35mm-esre számolva)

2) Samsung NX 50-200 - 130 mm-em (208mm - 35mm-esre számolva)

 

Mint látható a nagyítás mértéke sem egyforma, pedig mindkettő APS-C szenzoros. Oka: A Samsung szűrőátmérője 52mm, a Canon-é 67mm

A Tamron 18-270-esen még durvább a takarás (72mm-es szűrőméret), ott azonban erősebb a nagyítás.

 

Igazából a Raynox nagy fókusztávolságú, de kis lencsékkel a legjobb, pl bridge gépen.

Pl: Fujifilm S5700 - szenzor 1/2.5" - 63mm fókusztáv (elvileg 380mm 35mm-re átszámolva)

 

b.tomi77 Creative Commons License 2015-05-21 14:53:39 5445

Most van egy eladó Sigma 105 Canon bajonettel a Jófogáson.

b.tomi77 Creative Commons License 2015-05-21 07:20:44 5444

Csak egy alternatívának: Nekünk a családban két Tamron SP 90mm F/2.8 Di VC USD Macro is van. Az öcsém Nikonra én Sonyra vettem. Mióta megvan lenem akarom venni a vázról.

lendvaizs71 Creative Commons License 2015-05-20 13:27:54 5442

Volt sigma 150-es, most 180-as van.

Szerintem pöpec mind a kettő.

Volt canon 100 l is-es obim is, minimálisat maradnak el tőle. Persze nem árban :-)

Egyiket se azért adtam el, mert szarok voltak. Kellett a lóvé :-)

A hozzászólás:
fotofrenky Creative Commons License 2015-05-20 13:19:44 5441

hát nem nagyon ismerem őket :( 

 

 

 

ma még kicsit szerencsétlenkedtem zerene stackerrel de ez se valami jó

 

http://indafoto.hu/fotofrenky/image/22739637-b485e249/user

 

Előzmény:
b.tomi77 Creative Commons License 2015-05-20 12:49:53 5440

Tamron, sigma?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!