Keresés

Részletes keresés

L. Marci Creative Commons License 2015-08-15 16:45:17 5538

Nem kell feltétlenül drága makróobi.

 

Ez egy 55/3,5AIS Micro Nikkorral + kínai kgy készült:

http://kepfeltoltes.hu/150815/13329_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

35e.

 

Ezek meg egy Vivitar 55/2.8 macro-val, gyűrű nélkül, 26e

 

http://kepfeltoltes.hu/150814/13321_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes.hu/150721/12089_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Jók a régi manuális makróobik is, af tényleg nem hiányzik annyira, ne haragudj, hogy beleszóltam, de

én sem tudom sajnos megvenni a mostani új, profi obikat! ;)

 

 

oblomovka Creative Commons License 2015-05-21 23:38:04 5447

En negy objektivet vettem hasznaltan es egyik se volt szar. Ketto azota is megvan. Esetleg ha uj makro obiban gondolkodsz megis akkor a sigma 105 remek darab (a stabis kaphato ujonnan) es a tamron 90esrol is jokat hallottam.

cruxosgyuri Creative Commons License 2015-05-20 14:40:04 5443
Szerintem ha az index használt fotós oldalit elkezdenéd nézegetni biztos találnál olyat, ami megfelel neked.
Igaz nem te bontod ki a dobozból először, de ezt leszámítva, hidd el tökéletesek.
És tévedsz nem azért adja el, mert " szar"... :-)

b.tomi77 Creative Commons License 2015-05-20 12:49:53 5440

Tamron, sigma?

kaposznyak Creative Commons License 2015-05-20 12:41:17 5439

A Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS az IS miatt ilyen drága, az azért nem létszükséglet.

 

A Canon MP-E 65mm f/2.8-nál meg kicsi a munkatávolság, nagy precizitást igényel a fókuszálás, 5x nagyításnál nagyon sötét a kereső (+ 4cm a munkatáv)... Nem egy egyszerű kezelhetőségű obi.

P*istD Creative Commons License 2015-05-20 11:49:17 5437

Nem feltétlen gondolod jól...

A hozzászólás:
fotofrenky Creative Commons License 2015-05-20 11:40:35 5436

hajaj nem is 150 kéne hanem 270 :) Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM vagy 340-ért Canon MP-E 65mm f/2.8

 

használtat meg nem szívesen veszek mert gondolom azért adja el mert szar, ha jó lenne miért adná el? nem? de :)   marad az éhezés aztán lesz majd valami

Előzmény:
cruxosgyuri Creative Commons License 2015-05-20 10:28:43 5435
150ért?
Használtan simán találsz a vázadhoz, 50-70 között Sigmat. Én a Pentaxhoz az 50est 30ért vettem.
Igaz nem volt benne Af, de makronál az nem annyira hátrány.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!