Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015-05-18 19:30:43 156

Ez döbbenetes!!

 

A Korányiban semmit nem kell várni a kemora, mert annyit hívnak be ambulánsra, ahány hely van és mindenki egyszerre kezdi a kemót!

Akinek meg gondja van a véreredménnyel ( mint nekem az utolsó két alkalommal ) az a vérvétel napján ott tölti az éjszakát és másnap reggel az ágyában kapja meg a kemót.

gezira5 Creative Commons License 2015-05-18 18:27:54 154

Köszi, ez nagyon hasznos infó. Azt hiszem, nem fogunk tudni 7-1/2 8-ra odaérni, így bepróbálkozunk egy késői időponttal. 

Ezt egyébként soha nem értettem, hogy elvileg egész pontosan kiszámolható, hogy mennyi idő egy vérvétel, a vérkép elkészítése, egy-egy embernek mennyi idő alatt csöpög le a kemó, tehát simán meg lehetne oldani, hogy X székre X ember, és aszerint adni az időpontokat. Törökbálinton is volt, hogy Párom odament negyed 8-ra - akkor még nem voltak áttétek, teljesen jól volt -, és 3-kor ért haza. Beteg embereket ilyen irgalmatlan (és szerintem felesleges) várakozásnak kitenni...

A hozzászólás:
Ashlyn78 Creative Commons License 2015-05-18 16:08:19 153

Azért az első hat,  mert hat szék van a kezelőben. Ha a hetedik vagy,  akkor már meg kell várnod,  hogy valaki kemója lecsöppögjön. 

Ahhoz,  hogy az elsők között legyen a párod nyitásra érdemes menni.  Ha jól emlékszem, 7-kor nyitnak és a vérvételeket is elkezdik fél 8 körül.  A dokik általában 8-tól rendelnek. Sajnos a tömeg miatt itt sem túl sok idő jut egy -egy betegre. 

Előzmény:
gezira5 Creative Commons License 2015-05-18 15:56:35 152

Ez jogos, ha olyan az onkológus... 

És hogyan lehet bekerülni az első 12 főbe? Hányra kell odaérni? Hatosával veszik a vért? Vagy miért pont első-második 6? És ha az ember jóval később megy? Mert a dokinőnk 9-kor még az osztályon volt.

Nekünk nem gond az éhgyomorra való vérvétel, tekintve, hogy a reggeli 2-3 szem sós keksz...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!