Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
FatRay Creative Commons License 2015-05-14 15:34:31 16399

Pedig a hajnal igen jó időszak a szép képek készítésére, csak korán kell kelni. Állvány nem árt, ilyenkor türelmesek a lények, lehet hosszabban exponálni, vagy stackelni. Ha ilyenkor szemből vakuzol, hasonló fényeket kapsz, nem leszel előrébb, inkább fényterelőt használnék, de mindenkinek a saját ízlése, a fényterelő macerásabb. Én sokszor inkább az adott fényviszonyokkal operálok, tudnak azok olyat produkálni, hogy nincs az a profi szerkezet, ami leutánozza.

Előzmény:
b.tomi77 Creative Commons License 2015-05-13 15:58:13 16396

Sziasztok!

 

Most ismerkedem a makró fotózással. Két két két feltennék. Kérlek titeket, ha tudtok segítsetek gyakorlati tanácsokkal. Például a kiégésre ti milyen fényterelőket (méret stb) javasolnátok? Illetve pár  vakuzási technikáról is szívesen olvasnék. Egyenlőre állvány nélkül vagyok, így csak kézből próbálom fényképezni a rovarokat a záridő adta lehetőségeken belül.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!