Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Fahrenheit.451 Creative Commons License 2015-05-07 14:57:40 335

Szia!

Mind a kétféle mérést el kell végezned!

A világítási arányt csak a külön-külön méréssel tudod beállítani, az éppen mért vaku irányába fordított vakufénymérővel, majd a tárgy felől a gép felé fordított fénymérővel összegző mérést végzel.

Legalábbis ez az egyik, legegyszerűbb sablon.

Majd jönnek itt okosok, bővebben kifejtik.

Előzmény:
Kákettődéemdé Creative Commons License 2015-05-06 09:24:59 334

Üdv mindenkinek!

 

Egy kezdő kérdésem lenne, sajnos szakkönyv hiányában és internetes nyomozás után sem találtam rá választ:

 

Ha több vakuval különböző irányokból akarok témát megvilágítani (szinkronzsinórral vannak összekötve, de manuális állásban), akkor hogyan kell használnom a vakufénymérőt?

 

- külön-külön kell bemérnem a vakuk villanását

- vagy egyszerre kell elvillantani a méréshez az összes vakut és a fénymérőt szenzorát a gép felé fordítva kell mérni a vakuk összesített fényét?

 

Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!