Keresés

Részletes keresés

Borzolt kedély :) Creative Commons License 2015-04-24 10:23:52 43

Látod, a vissza a természetbe jelszó alatt még mindig nem ugynazt látjuk :) 

Nekem, ha elgondolkodnék ezen és tényleg a saját gazdaság lenne az alapja az egésznek akkor az lenne az elsődleges szempont, hogy megfelelő minőségű föld legyen és megfelelő időjárás. 

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2015-04-24 10:07:41 38

Apropos sürün lakott terület, talán ez az egyik elsö témakor, a megfelelö hely/régió kiválasztása, mert sok minden függ töle. Nekem fontos a város és víz közelsége, tehát Balaton vagy valami nagyobb folyó, ahol horgászni lehet. 

Korábban említettem az Örséget és a Balatonfelvidéket, az elsö talán kiesik mindkét szempont miatt. Mivel soha nem éltem igazán MO-n, én nyitott vagyok, lehet Sopon környéke de ugyanúgy Veszprém vagy akár Debrecen is. Nektek biztos több tapasztalatotok van, hol vannak a jó helyek, hisz én csak túristaként vagyok ott. Szüz hely van biztos mindenütt ...

Előzmény:
peterch Creative Commons License 2015-04-23 22:14:17 30

Abban az esetben, ha remete eletmodban akar elni, akkor lehet, hogy a " vilagtol" messze is megfelel.:)  En ugy gondolom, hogy a vilagban zajlo esemenyekrol akkor is tajekozottnak kell lenni, igy a technika vivmanyit igen is ki kell nagymertekben hasznalni, de kozben alkalmazni az oseink altal ismert es hasznalt termeszetes anyagokat a novenyek tragyazasahoz, vedelmere, ugyszinten az allatoknal. Ha lehet, akkor a szintetikus dolgokat nagy ivben kerulni. Csak egy pelda a konyvek konyvebol, ha jol emlekszem, a termofoldet osztjatok 7 egyenlo reszre es a hat reszt muveljetek, a hetediket hagyjatok parlagon, azon legeltessetek a nyajat. Magyarul, minden 7-ik evben minden reszen legeltek az allatok, igy megtragyaztak es kozben a fold tudott regeneralodni.

 A vallalkozast minel kozelebb kell letrehozni egy surun lakott terulethez, ahol az sem artana, ha volna a kozelben valami latnivalo, ahova az emberek szivesen kijarnanak pihenni, turakra, vagy csak ugy egyet setalni. Valamint nem kellene a megtermesztett zoldseget, gyumolcsot, tejtermeket, friss tojast messzire vinni az uzletbe. Vagy akar hazhoz is szallithatnank a neten, vagy telefonon megrendelt arut.:) 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!