Sajnos a mai vilagban mar nagyon keves ember veszi eszre a termeszetet maga korul. En peldaul mar eveken keresztul azert nem ultetek at bizonyos viragokat a kertben, mert imadkozosaskaim vannak rajtuk. Ott kelnek ki a kertemben szazaval, de ugy durvan 10darab marad meg minden evben. Nekem oromet okoz, ha felveszem az ujjamra es a szemebe nezhetek. Csodas elmeny, amikor latod, hogy feled forditja a fejet es nez rad, nem igyekszik elfutni, hanem engedi, hogy nezegesd, vagy akar lagyan megsimogathatod. Vagy a madarfeszek a hatso nem hasznalatos postaladaban. Vagy a sundiszno mikor megall a labujjadnal, megszagolja estleg meg meg is nyalja. Nezegeted amint eszi a tanyerra kirakott cicaeledelt es nagyokat csamcsog kozben. Nem fut el, mert erzi, hogy nem bantod . Ha egyszer majd elgondolkodol, hogy miert is vagyunk itt a Foldon, akkor rajossz, hogy nem az anyagi gazdagsag miatt, ami rabszolgava tesz. Hanem, hogy elvezzuk a termeszet harmoniajat, ami csodalatos. Az embernek harom alap dolog kell : legyen mit ennie, legyen hol laknia es legyen mit felvennie. Valaha mikor meg fiatal voltam, csak is Lewistrauss farmerban jartam, mert akkor az volt a meno, nem erdekelt, hogy mennyibe kerult. Ma meg megveszem a kinai farmert 10 euroert es ugyan ugy megfelel. Ma az a baj, hogy az emberek agyat a sok reklam, tudat alatt befolyasolja. Mindent vegyel reszletre, mert Te megerdemled.:) Vegen arra dobbensz ra, hogy rabszolga lettel es egy mokuskerekben eled az eleted.
Bocsi, ha egy kicsit elkanyarodtam az alaptematol, de szerintem ha raebredsz az elet ertelmere, akkor maskeppen fogod latni a vilagot.:) |