|
|
|
|
 |
Borzolt kedély :)
2015-04-23 10:12:04
|
17
|
Én úgy gondolom, hogy egy ilyen életformához hatalmas nagy változásra lenne szükség.
A menedzser típusú embereknek szerintem sokkal fontosabb a siker, a nagy célok elérése, mintsem megelégedjen egy kecskesajtgyártással. |
|
 |
Naivika
2015-04-22 11:04:18
|
5
|
Szerintem egyedül nagyon nehéz. Kicsiben és lépésről-lépésre talán lehetséges, de ilyen nagyot váltani vagy sok pénzzel, vagy csak nagyon nagy kitartás (sok kudarc és lemondás) árán lehet. Én nem lennék elég bátor ahhoz, hogy egyedül elinduljak ezen az úton. Bár a neten ott a tudás és a sok tapasztalat, de hiszek a közösségben és az egyén közösség építő szerepében. Természetesen a saját életforma és az én kicsi életem az ami motivál, de ha valóban ki akar lépni az ember a mókuskerékből, ahhoz annyi mindent kell megváltoztatni és megteremteni, hogy az egyedül nem megy. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2015-04-22 10:10:09
|
4
|
Ha jól értelek te egy egész közösséggel tennéd meg ezt a lépést. Én elsösorban egy visszavonulást a jelenlegi pörgös "nagyvárosi" életböl tervezek, tehát más elfoglaltság, más, természetesebb, nyugodtabb környezet, de csak mint család és megteremtve a gyerek(ek)nek is a lhetöséget, hogy késöbb érvényesüljenek. Tehát jó iskola, sportolási lehetöség stb. legyen a közelben.
Hallottam már ismert újságíróról aki most kecskesajtot csinál, vagy menedzsert, aki visszavonult és kézmüves élelmiszereket csinál ... de lehet az egy kis kávézó vagy akármi, ami a megélhetést biztosítja.
Jó lenne tapasztalatokról, nehézségekröl, sikertörténetekröl olvasni. |
|
Előzmény:
 |
Naivika
2015-04-22 09:39:08
|
3
|
Engem is érdekel ez a téma, bár nem tudom elég bátor leszek-e valaha, hogy lépjek is ebbe az irányba. Több olyan csoportot is találtam a neten, akik elindultak az úton de valahogy vagy megszűntek a bejegyzések, vagy feloszlott a közösség. Van ami a felvetődő nehézségek, akadályok miatt, van amelyik az emberi természet közösségromboló megnyilvánulásai miatt. Tud valaki olyan közösségről amelyik működik? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|