|
|
|
|
 |
allaid
2015-04-18 17:49:24
|
638
|
A "diktátor" szerintem következmény, amikor nem tudjuk miért mikor hol de létrejön valami koncensus a társadalomban akkor puccsal, csalással, vagy csak csellel valaki - valami átveszi a hatalmat amire a társadalom rábólint és következik 1-2-3..... évtized egyfele húzás fellendülés. De az ok okozat fordított, nem azért van fellendülés mert diktatúra van, hanem megy a fellendülés és az ahoz illeszkedő politikai rendszer egy diktatúra. |
|
A hozzászólás:
 |
Maketheworldabetterplace
2015-04-18 07:37:50
|
636
|
"A művelt polgári középosztály luxusát csak diktátor engedheti meg magának mert ott nincsenek választások."
Igen. Nevezzük a diktátor helyett felelősen döntést hozó gondolkodó vezetőnek.
Jelen pillanatban a választásokat a választók számára többet ígérő, nagyobbat hazudó, több pénzt kampányra költő nyeri -> nem lesz optimális az eredmény a választók számára.
Könnyű belátni:
ha hidat akarunk építeni, az egyik párt kék gömböt akar, a másik piros kockát. Ebből lassan és nehezen lesz híd.
Egymást segítve kell alkotni, gyorsan, hatékonyan. |
|
Előzmény:
 |
allaid
2015-04-17 18:27:12
|
633
|
Igen, ez így igaz, a művelt ember jóval kevesebb anyag és energia felhasználásával tud ugyan abba a lelkiállapotba kerülni mint egy tudatlanabb. Az a baj, hogy a szabad demokratikus világban éppen ennek a sorvadását látjuk, a gazdasági értelemben vett középosztály is már gyorsan zsugorodik és a műveltség is csökken. Átveszi a helyét egy gáspárgyőzikéken nevelkedett buta tömeg akiknek a kenyér és cirkusz biztosítása egyre problémásabb. A művelt polgári középosztály luxusát csak diktátor engedheti meg magának mert ott nincsenek választások. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|