-A tudatlan ember ne unatkozzon. Gyártson felesleges dolgot kevés munkabérért a másik tudatlannak, amit magas áron eladunk neki, és a fogyasztástól boldognak érni magát. Dolgozik, elkölti, dolgozik, elkölti...
Ennek a környezet túlhasználása az ára, és végső pusztuláshoz vezet.
- A tudós ember nem unatkozik.
-Megfigyel, tapasztal, tanul, önmagát és másokat fejleszt, a világot fejleszti.
-Nem gyárt felesleges és káros, szennyező dolgot másoknak.
-Nem vesz felesleges, káros, szennyező dolgot másoktól.
-Önellátására törekszik.
- Az egészséges víztől, ételtől, elegendő pihenéstől és az önfejlesztéstől és a világ fejlesztésétől boldog. A fogyasztás nem okoz számára élvezetet.
-Annyit dolgozik, amennyi elégséges megélhetéséhez.
- Idejét egészsége érdekében mozgással, meditációval, önfejlesztéssel tölti.
|