Keresés

Részletes keresés

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2015-04-18 07:37:50 636

"A művelt polgári középosztály luxusát csak diktátor engedheti meg magának mert ott nincsenek választások."

 

Igen. Nevezzük a diktátor helyett felelősen döntést hozó gondolkodó vezetőnek.

 

Jelen pillanatban a választásokat a választók számára többet ígérő, nagyobbat hazudó, több pénzt kampányra költő nyeri -> nem lesz optimális az eredmény a választók számára.

 

Könnyű belátni:

ha hidat akarunk építeni, az egyik párt kék gömböt akar, a másik piros kockát. Ebből lassan és nehezen lesz híd.

 

Egymást segítve kell alkotni, gyorsan, hatékonyan.

A hozzászólás:
allaid Creative Commons License 2015-04-17 18:27:12 633

Igen, ez így igaz, a művelt ember jóval kevesebb anyag és energia felhasználásával tud ugyan abba a lelkiállapotba kerülni mint egy tudatlanabb. Az a baj, hogy a szabad demokratikus világban éppen ennek a sorvadását látjuk, a gazdasági értelemben vett középosztály is már gyorsan zsugorodik és a műveltség is csökken. Átveszi a helyét egy gáspárgyőzikéken nevelkedett buta tömeg akiknek a kenyér és cirkusz biztosítása egyre problémásabb. A művelt polgári középosztály luxusát csak diktátor engedheti meg magának mert ott nincsenek választások.

Előzmény:
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2015-04-16 21:34:19 630

-A tudatlan ember ne unatkozzon. Gyártson felesleges dolgot kevés munkabérért a másik tudatlannak, amit magas áron eladunk neki, és a fogyasztástól boldognak érni magát. Dolgozik, elkölti, dolgozik, elkölti...

Ennek a környezet túlhasználása az ára, és végső pusztuláshoz vezet.

 

- A tudós ember nem unatkozik.

-Megfigyel, tapasztal, tanul, önmagát és másokat fejleszt, a világot fejleszti.

-Nem gyárt felesleges és káros, szennyező dolgot másoknak.

-Nem vesz felesleges, káros, szennyező dolgot másoktól.

-Önellátására törekszik.

- Az egészséges víztől, ételtől, elegendő pihenéstől és az önfejlesztéstől és a világ fejlesztésétől boldog. A fogyasztás nem okoz számára élvezetet.

-Annyit dolgozik, amennyi elégséges megélhetéséhez.

- Idejét egészsége érdekében mozgással, meditációval, önfejlesztéssel tölti.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!