Keresés

Részletes keresés

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2015-04-16 21:37:05 631

Ha egy kertben 10 tyúk talál magának elegendő táplálékot, hasznos-e 160 tyúkot bezsúfolni oda, és apróra vágott kukacot szórni nekik azért, hogy ne unatkozzanak?

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2015-04-16 21:34:19 630

-A tudatlan ember ne unatkozzon. Gyártson felesleges dolgot kevés munkabérért a másik tudatlannak, amit magas áron eladunk neki, és a fogyasztástól boldognak érni magát. Dolgozik, elkölti, dolgozik, elkölti...

Ennek a környezet túlhasználása az ára, és végső pusztuláshoz vezet.

 

- A tudós ember nem unatkozik.

-Megfigyel, tapasztal, tanul, önmagát és másokat fejleszt, a világot fejleszti.

-Nem gyárt felesleges és káros, szennyező dolgot másoknak.

-Nem vesz felesleges, káros, szennyező dolgot másoktól.

-Önellátására törekszik.

- Az egészséges víztől, ételtől, elegendő pihenéstől és az önfejlesztéstől és a világ fejlesztésétől boldog. A fogyasztás nem okoz számára élvezetet.

-Annyit dolgozik, amennyi elégséges megélhetéséhez.

- Idejét egészsége érdekében mozgással, meditációval, önfejlesztéssel tölti.

 

 

A hozzászólás:
Rangun Creative Commons License 2015-04-16 20:21:06 629

Sokan elfelejtik, hogy a fogyasztás másik oldalán termelés, és munkahelyek állnak, ha nagyon tartós cikkeket gyártanának,nem lenne elég munkahely sem, úgyhogy nem olyan egyszerű a történet.

Előzmény:
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2015-04-16 18:59:03 628

A természet és Univerzum(ok) működési törvényeit ismerő tudó nem azonos egy infókonzervet részben elsajátító értelmiségivel.

Hiába tud pl. verset írni, ha akkor épp egy defektet kellene megjavítani.

 

Jövőkép nélküli tömeg...dolgozz, vásárolj, pazarolj. Dobd ki, vegyél újat...

 

Levegőt, vizet, bolygót tud másikat venni, ha ezt feléli?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!