Keresés

Részletes keresés

Noxin Creative Commons License 2015-04-09 23:26:04 181

Nézd meg a kompatibilitási listát mert nem minden Canon obit kezel, vannak kivételek.
Mint írtam az A7 előnye a kis méret, ha nagyobb obit pakol rá az ember, akkor felborul az egyensúly. Valószinűleg ezért sem csinálnak hozzá 2,8-as zoomokat. Egyébként a távolkeletiek baromi sok érdekes fix cuccot csinálnak hozzá E bajonettel. Oké egyikben sincs AF, de azért egy 0,95/50 Mitakon érdekes lehet :-)

Vaporshark Creative Commons License 2015-04-09 17:13:08 180

Gondolhatod ha a metabons sem túl jó akkor a viltrox mire képes. Azért nem jó az olcsó adapter  nagylátóhoz mert nem fog illeszkedni teljesen, és bemegy a fény. Nekem az EF bajonettes Samyang 14 nem volt jó, pedig kipróbáltam 3 darabot is, volt olyan ami még a képen a teret is meghajlította. 

 

szerintem az ilyen felesleges dolgok árából vegyél natív zeiss optikát és nem lesz gondod az af-el, szinte tévedhetetlen, nem pattan úgy mint a tükrös de nagyon használható, nap mint nap használom. A bajonettes optikához tükrös adapter kell, az olcsóbbik verziót nem ismerem, nekem a drágábbik van. 

 

szerintem minden van már, van zoom és fix is, Én a helyedben nem esnék kétségbe. 

A hozzászólás:
Primary92 Creative Commons License 2015-04-09 16:13:25 179

Nem konkrétan a Metabones érdekel, mert marha drága. Viltrox vagy Commlite érdekel. Ha már a blendét normálisan lehet állítani, az is valami. Az a helyzet, hogy nagyon sajnálom a 70-200/2.8L-t eladni.

Miért nem lehet az olcsó kínai adapterrel nagylátót használni?

 

Még nincs gép, de próbálom magam meggyőzni.

Vennék egy Samyang 14/2.8-at Canonra (oda még találni használtan), meg jó lenne valami 85-100-135 körüli fényerős megoldás is (Jupiter 9??).  Sigma 30/1.4-et szintén könnyebb Canonra találni.

 

Nem tudom, hogy érdemes-e egy DSLR-t tartani még (Most 5Dii és 1100D van) mellette. Néha jól jönne a gyors AF.

 

Az olcsóbbik Sony A-E adapterrel lesz AF? Lehet, hogy jobb megoldás lenne A-s objektívet venni, amiből nincs E-re (márpedig nincs). 

Előzmény:
Vaporshark Creative Commons License 2015-04-09 15:56:16 178

Metabons adapterrel az AF harmat gyenge sajnos. De van amire jó, pl nagylátót olcsó kínai adapterrel használni sem Tudsz. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!