Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2015-03-17 16:42:19 3425

Szoktak tenni,

 

egyre többször, ugyanis a profil beépítési mélysége - ami most ugye 74 mm, és valszeg egy Gealan S8000 IQ-ról van szó - nem feltétlen határozza meg, hogy milyen üveg kerülhet bele. Ma már az alap-profilokba, a 70 mm-es ötkamrásokba is teszünk háromrétegű üvegezést, mert a gyártóknál általában ugyanazzal a vasalattal szerelik a "vastagabb" profilból készült szerkezeteket is, mint a "vékonyabb" profilokból készülteket, így ami igazán fontos a súly megtartása szempontjából - vagyis vasalat - az ugyanolyan, tehát a profil lehetővé teszi, hogy - pl. - belekerülhessen egy 36 mm-es "vastagságú" üvegtábla, ott bizony meg szoktuk kérdezni, hogy mit szólna a T. Érdeklődő egy 4-12-4-12-4-es üvegezéshez.

 

Nem tudom, világosan/érthetően leírtam-é ??

:-))

pajaci Creative Commons License 2015-03-17 13:24:29 3424

"a hőszigetelő képesség a befoglalt lég(v. gáz)réteg vastagságával párhuzamosan nő."

 

Ez csak egy darabig van így, ha jól emlékszem 12-16mm után megfordul, mert beindul a levegő keringése az üvegek között.

kiss_atti Creative Commons License 2015-03-17 08:49:00 3423

Telefonrol nem tudom bepötyögtetni,  ha delutanig nem valaszolja meg senki,  akkor leirom.

A hozzászólás:
jasmin34 Creative Commons License 2015-03-16 21:51:29 3422

Kedves Fórumozók!

 

Hozzáértők véleményét szeretném kikérni azzal kapcsolatban,hogy lehetséges-e, szoktak-e 74 mm-es profilba 3 rétegű üvegezést tenni? Egyáltalán van-e értelme? Én hozzá nem értő végfelhasználóként úgy gondoltam eddig,hogy a 3 réteg üveget minimum 85 mm-es beépítési mélységű profilba teszik, mert  a hőszigetelő képesség a befoglalt lég(v. gáz)réteg vastagságával párhuzamosan nő. Ezért miért rontanánk le ezt a tulajdonságot azzal,hogy keskenyebbre vesszük a rétegek közötti távot. Nekem ez egy kicsit fából vaskarikának tűnik, mármint 74 mm-esbe 3 réteg üveg. Nem tudom, érthetően írtam-e le a vívódásom tárgyát. Legyetek szívesek világot gyújtani az agyamban ezzel kapcsolatban,de érthetően,mert ráadásul nő is vagyok :) Ja, és műanyag ablakokról van szó. Előre is köszönöm, kellemes estét!

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!