Keresés

Részletes keresés

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2015-02-26 20:32:07 600

Tényeket írok.

 

-Arra következtetek, hogy te azt gondolod rólam, lesajnálok másokat. Senkit nem sajnálok le. Tényeket állapítok meg.

 

-Az egyedek különböző képességűek. Az egyik 10 nyelven beszél, a másik 35 éves korára nem tanul meg írni. Nagy valószínűséggel a 10 nyelvet beszélő jobban fog boldogulni az írástudatlannál.

 

-A megoldásokat nem kellene keresni, hanem kell.

 

-Keresd a megoldásokat. Segíts másokat is a megoldások megtalálásában.

 

-Mik a javaslataid az élhető világ létrehozásával kapcsolatban? Mit valósítottál meg belőlük?

 

-Te azt gondolod, hogy valaki el van szállva a zsenialitásától. Én azt gondolom, hogy ez nem fontos. A fontos, hogy én, te, akárki mit tud tenni az élet, a világ jobbá tételéért.

A hozzászólás:
Mungo Creative Commons License 2015-02-26 18:49:58 599

Vagy változtatnak berögzött előnytelen szokásaikon, vagy egymást hátráltatják és húzzák lefelé rosszul működő társadalmakban.

 

Mások lesajnálása nem biztos, hogy előre viszi a dolgokat. Ezért kellene keresni a megoldásokat arra az esetre is, ha nem mindenki zseniális gondolkodó, de alapvetően jó szándékú. 

A lényeg: hogyan lehet egy élhető világot létrehozni, függetlenül attól, hogy mennyire vagyunk elszállva saját zsenialitásunktól...

Előzmény:
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2015-02-26 18:15:59 596

Egyszerűek is lehetnek a dolgok.

Tényleg elgondolkozhatok bizonyos dolgokról mélyebben is.

 

Kell-e megoldást keresnem mások hibáira, ha azt ők maguk okozzák előnytelen döntéseik következményeként?

 

Tömören fogalmazva:

-Minden történés okkal történik.

-Az eseményeknek és cselekedeteknek okozata van.

-Ha sok ember sok embernek árt és pusztít, sok ember rosszul él.

-Ha sok ember sok embernek segít és alkot, sok ember jól él.

-Sok ember magával hozott/tanult programja hibás.

 

Vagy változtatnak berögzött előnytelen szokásaikon, vagy egymást hátráltatják és húzzák lefelé rosszul működő társadalmakban.

Sok kiengedett horgony felhúzásával gyorsabban és hatékonyabban halad a hajó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!