|
|
|
|
 |
jogértelmező
2015-02-26 20:33:09
|
601
|
"Nagy valószínűséggel rövid időn belül hatalmas káosszá válna a társadalom. Sok ember sok emberre dühössé válna."
Szerintem a bedühödés ösztönös reakció.
Akik viszont - másoktól ellesve - megtanulták, hogy mely szituációkban érdemes elnyomni magukban a dühért felelős hormonok termelődését, azok gyakran helyzeti előnyhöz jutnak, miután a "düh hormonjai" általában gátolják az "éleslátást".
Ha mindenkivel megjegyeztetnénk, hogy a jó harcos egyik igen fontos jellemzője a nagyfokú önuralom, akkor a viszonylag könnyen dühbe hozhatók vsz. "köz-sajnálat" tárgyává válnának. |
|
A hozzászólás:
 |
Maketheworldabetterplace
2015-02-26 18:20:21
|
598
|
Nagy valószínűséggel rövid időn belül hatalmas káosszá válna a társadalom. Sok ember sok emberre dühössé válna. Az emberek nem elég érett gondolkodásúak az igazsághoz. |
|
Előzmény:
 |
jogértelmező
2015-02-25 21:54:36
|
595
|
Sokat segítene, ha gátat lehetne vetni a hazugságoknak - vagy legalább mérsékelni őket - modern technikai eszközeink e célú alkalmazásával. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|