Keresés

Részletes keresés

Mungo Creative Commons License 2015-02-26 18:49:58 599

Vagy változtatnak berögzött előnytelen szokásaikon, vagy egymást hátráltatják és húzzák lefelé rosszul működő társadalmakban.

 

Mások lesajnálása nem biztos, hogy előre viszi a dolgokat. Ezért kellene keresni a megoldásokat arra az esetre is, ha nem mindenki zseniális gondolkodó, de alapvetően jó szándékú. 

A lényeg: hogyan lehet egy élhető világot létrehozni, függetlenül attól, hogy mennyire vagyunk elszállva saját zsenialitásunktól...

A hozzászólás:
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2015-02-26 18:15:59 596

Egyszerűek is lehetnek a dolgok.

Tényleg elgondolkozhatok bizonyos dolgokról mélyebben is.

 

Kell-e megoldást keresnem mások hibáira, ha azt ők maguk okozzák előnytelen döntéseik következményeként?

 

Tömören fogalmazva:

-Minden történés okkal történik.

-Az eseményeknek és cselekedeteknek okozata van.

-Ha sok ember sok embernek árt és pusztít, sok ember rosszul él.

-Ha sok ember sok embernek segít és alkot, sok ember jól él.

-Sok ember magával hozott/tanult programja hibás.

 

Vagy változtatnak berögzött előnytelen szokásaikon, vagy egymást hátráltatják és húzzák lefelé rosszul működő társadalmakban.

Sok kiengedett horgony felhúzásával gyorsabban és hatékonyabban halad a hajó.

Előzmény:
Mungo Creative Commons License 2015-02-25 20:23:15 592

Azt gondolod, hogy tényleg ennyire egyszerűek lennének a dolgok? Nem az a lényeg, hogy én mit gondolok rólad, pontosabban arról amit kapásból jó válasznak vélsz, hanem ha arról akarsz beszélgetni, mint amit a topik címe sugall, akkor talán nem lenne túlságosan nagy baj abból ha tényleg elgondolkoznál bizonyos kérdéseken egy kicsit mélyebben is, mint amennyire csuklóból előadott válaszaidból kitűnik.

Persze, ha nem gondoltad komolyan, akkor mindegy is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!