Keresés

Részletes keresés

jogértelmező Creative Commons License 2015-02-25 20:43:30 593

Köszönöm, így már világos.

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2015-02-25 10:18:07 589

"Mi vált ki agressziót"

Igényei kielégülésének hiánya, elképzelései megvalósításának akadályozása.

 

"mitől lesz elfogadó"

Igényei kielégülésétől.

 

"milyen körülmények között hajlandó együttműködni"

Ha ez számára előnyös.

 

"mitől lesz passzív"

Ha cselekedetei ellenére nem tapasztal javulást, nem elégülnek ki igényei, nem fejlődik.

 

"hogyan lehet motiválni a tanulásra"

Ha a megszerzett tudással könnyebben ki tudja elégíteni igényeit.

 

"egyáltalán mikor milyen módon lehet aktivizálni valamely tevékenységre"

Ha érdekli, és az számára előnyös.

 

"hogyan lehet visszaszorítani a túlzott agresszivitást"

Igényei kielégítésével.

 

"Vagy éppen elő csalogatni és irányba állítani az agresszivitásukat"

Küzdősportok, harcművészetek, fegyveres erők, védekező háború.

 

"Az emberek manipulálhatók és ezt is lehet jó és rossz dolgokra használni."

A börtön például jó, vagy rossz? Az elítéltnek rossz, mert be van zárva, a börtönőrnek jó, mert pénzt kap a munkájáért. A jó és rossz nézőpont kérdése.

Talán inkább összességében előnyös vagy összességében hátrányos csoportra lehet bontani a dolgokat.

 

"Nagyobb csoportok irányításához az irányíthatóságukat kell ismerni."

Mit akarnak? Azt kell nekik ígérni, adni.

 

 

"A törvénytisztelő, jogkövető magatartás elvárásához előbb meg kell ismerni, hogy hogyan lehet az embereket olyan körülmények közé állítani, hogy önként, józan belátásuk szerint is ilyenek akarjanak lenni."

1.Az értelmes embert képzéssel, képességei fejlesztésével.

-Nem szomjasan

-nem éhesen

-nem fázva-túlmelegedve

-fedéllel a feje felett

-egészségesen

-nem szexhiányosan,

-elegendő szabad idővel

-elegendő mozgási szabadsággal

-elegendő fizetőeszközzel rendelkezve mi frusztrálná, miért lázadna?

 

2. A buta embert erőszakkal lehet és kell, ha a rábeszélés nem elég számára.

 

Kenyér, és korbács. Kenyeret kérnél, vagy korbácsot? Én kenyeret.

 

 

A hozzászólás:
Mungo Creative Commons License 2015-02-25 09:46:31 588

Miféle vizsgálatokra céloztál?

 

Mi vált ki agressziót, mitől lesz elfogadó, milyen körülmények között hajlandó együttműködni, mitől lesz passzív, hogyan lehet motiválni a tanulásra, egyáltalán mikor milyen módon lehet aktivizálni valamely tevékenységre, hogyan lehet visszaszorítani a túlzott agresszivitást, vagy éppen elő csalogatni és irányba állítani az agresszivitásukat és így tovább. Az emberek manipulálhatók és ezt is lehet jó és rossz dolgokra használni. Nagyobb csoportok irányításához az irányíthatóságukat kell ismerni. A törvénytisztelő, jogkövető magatartás elvárásához előbb meg kell ismerni, hogy hogyan lehet az embereket olyan körülmények közé állítani, hogy önként, józan belátásuk szerint is ilyenek akarjanak lenni. 

Mik azok az általános szabályok, amivel befolyásolni lehet az adott közösséget, mekkora létszámú közösség kezelhető és mikor kell kisebb csoportokra bontani, stb.

Előzmény:
jogértelmező Creative Commons License 2015-02-24 23:00:50 586

Jazzkedvelő-nek írtad - példának véve Holdra szállást:

 

" Ennek a hatalmas munkának töredékéből meg lehetne csinálni a megfelelő vizsgálatot, amit kiértékelve valószínűleg meglepő eredményeket kapnánk, amit azután fel lehetne használni."

 

Miféle vizsgálatokra céloztál?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!