|
|
|
|
 |
jogértelmező
2015-02-24 23:00:50
|
586
|
Jazzkedvelő-nek írtad - példának véve Holdra szállást:
" Ennek a hatalmas munkának töredékéből meg lehetne csinálni a megfelelő vizsgálatot, amit kiértékelve valószínűleg meglepő eredményeket kapnánk, amit azután fel lehetne használni."
Miféle vizsgálatokra céloztál? |
|
 |
Törölt nick
2015-02-24 21:49:27
|
584
|
Nem tudom hogy pesszimista-e vagy realista, én kicsi vagyok ahhoz hogy ezt lássam.
"Bár szerintem egyszerűen csak lebecsülöd a tudományos vizsgálatot esetleg elvégzők képességeit."
Szó sincs róla, sőt nagyon is érdekelnek ezek, rendszeresen olvasok ilyen jellegű (társadalmi és pszichológiai, szociológiai) tanulmányokat. Eszem ágában sincs lebecsülni. Nagyon érdekesek és tanulságosak, sokat tudnak nyitni az ember látóterében.
Egyszerűen azt nem hiszem hogy ilyen jellegű problémára van egyetemes és jó megoldás. Ez az én magánvéleményem az alapján a minimális ismeret alapján, amit eddig magamba szívtam. De persze könnyen lehet nincs igazam, ezt is beismerem.
|
|
A hozzászólás:
 |
Mungo
2015-02-24 18:43:44
|
583
|
Szerintem mi jelen állapotunkban ilyenekhez kicsik és tudatlanok vagyunk, millió évekre vagyunk a megoldástól (ha van egyáltalán megoldás ebben a témában). Nem állunk ilyen szinten tudatilag semmilyen téren. És kérdés, hogy fogunk-e valaha. leírhatatlan messze vagyunk tőle. Ez egy eléggé pesszimistának látszó hozzáállás. Bár szerintem egyszerűen csak lebecsülöd a tudományos vizsgálatot esetleg elvégzők képességeit. Próbálj abból kiindulni, hogy az ember eljutott a Holdra, pedig rohadtul sok munkát, szellemi energiát kellet befektetni. Ennek a hatalmas munkának töredékéből meg lehetne csinálni a megfelelő vizsgálatot, amit kiértékelve valószínűleg meglepő eredményeket kapnánk, amit azután fel lehetne használni. Csak a hogyan ne csináljuk meg hozzáállással soha sem fog megvalósulni. |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2015-02-23 22:48:34
|
580
|
Amit írsz azzal egyetértek, de ez csak egy nagyon szűk kört takar le.....
Én spec kismillió dologban nem tudnám eldönteni mi a helyes (még szerencse hogy ilyen irányú döntéseket nem kell meghoznom....). És amit el is tudnék, sz se biztos, hogy egyáltalán jó... Mert nekem esetleg jó, de a föld túloldalán vagy a szomszédom máshogy látja.....
Mert ki mondja meg mi a jó út/irány? Szerintem konkrétan senki.
Vagy a többség... de az meg ki tudja milyen ismeret és vélemény alapján.
Szerintem mi jelen állapotunkban ilyenekhez kicsik és tudatlanok vagyunk, millió évekre vagyunk a megoldástól (ha van egyáltalán megoldás ebben a témában). Nem állunk ilyen szinten tudatilag semmilyen téren. És kérdés, hogy fogunk-e valaha. leírhatatlan messze vagyunk tőle. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|