Keresés

Részletes keresés

edgar18 Creative Commons License 2015-02-25 11:40:51 16284

Egy par jolsikerult felvetelt azert beszurhatnal. 

A hozzászólás:
TarrG Creative Commons License 2015-02-24 18:12:14 16283

Szia!

 

Köszi a választ! Egyelőre nekem megfelel a minősége. Majd idővel kiderül, hogy hol kötök ki. Kezdetnek elég lesz. :)

Előzmény:
edgar18 Creative Commons License 2015-02-24 14:03:19 16281

Tok mindegy, higy melyik lencse van elol.

Kiveve a 10 D a gorbulete miatt.

Kimondott minoseg nem varhato az ilyen egyszeru lencsektol meg ha aszferikui is a feluletuk.

Amikor jarkalsz az ocskapiacon es latsz egy 40-50 mm-es atmeroju akromatikus objektivet erdemes megvenni mert szazszor jobb kepe van mind az altalad vasarolt lencseknek.

Vadaszni a tavcsovekbol kibanyaszott objektiveket amelyek gyujtotavolsaga 125 mm (8 D) korul szokott lenni, es mindig a laposabb oldalaval forduljon a targy fele amikor makrozol.

A masik megoldas amikor egy kesz valamilyen objetivet teszel a mar meglevo objektived ele. 

Szamtalan megodas van, amennyiben korbenezel a makro vilagban sok otletet talalsz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!